Hem Sergi, Hem Türkü Yarışması

Hem Sergi, Hem Türkü Yarışması

Defne ilçesi Harbiye Mahallesi’ndeki Selim Tevfik Eskiocak Anadolu Lisesi’nde önceki gün sergi açılışı yapıldı. Aynı etkinliğin devamında da Türkü Yarışması gerçekleştirildi. Oluşturulan jüri nezaretinde türkücülerin eserleri değerlendirilip, dereceye girenler ödüllendirildi.
Selim Tevfik Eskiocak Anadolu Lisesi öğretmenleri ve öğrencileri tarafından hazırlanan sergi açılışı ve Solo Türkü Yarışması etkinliğine İlçe Milli Eğitim Müdürü Kemal Gülistan, Okul Müdürleri, Öğretmenler, öğrenciler ve veliler katıldı.
Etkinlik kapsamında, yıl içerisinde yapılan çalışmaların yer aldığı proje ve resim sergisinin açılışını yaparak sergiyi gezen İlçe Müdürü Gülistan, sergide yer alan çalışmaları inceleyerek bilgi aldı. Daha sonra Defne’de bulunan ortaokul ve lise öğrencileri arasında, 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı etkinlikleri çerçevesinde düzenlenen Solo Türkü Yarışması etkinliği gerçekleştirildi. Yarışma sonunda dereceye giren öğrencilere ödüllerini ve belgelerini veren Müdür Gülistan, yapılan etkinliklerde emeği geçen, başta Okul Müdürü Tahsin Görür olmak üzere idarecilere, öğretmenlere, öğrencilere, Okul Aile Birliğine teşekkür etti. -Selvi Günay-

(Visited 5 times, 1 visits today)