Hemşerimiz Doç. Dr. Servet Hali’ye…

Hemşerimiz Doç. Dr. Servet Hali’ye…

İYİ Parti Genel Merkezi’nde önemli görevler

Başkan Yardımcılığına Getirildi

      İlimizin önemli değerlerinden, akademisyen, anne Doç. Dr. Servet Hali, İYİ Parti Kadın Politikaları Başkanlığı Aile ve Çocuktan Sorumlu Başkan Yardımcılığı görevine getirildi. 

      İyi parti kurucular kurulu üyeliği, Türk Dünyası ve Yurt Dışı Türkler Başkan yardımcılığı görevlerini de yapan Servet Hali: “Bu görevi şahsıma layık gören Genel Başkan Yardımcımız Ünzile Yüksel’e ve Genel Başkanım Meral Akşener’e sonsuz teşekkür ediyorum.

      Allah toplumumuzun temel taşı olan aile kurumuna ve geleceğimizin teminatı olan çocuklarımıza en iyi şekilde hizmet edebilecek projeler üretip hayata geçirebilmeyi nasip etsin” dedi.

Doç. Dr. Servet Hali kimdir?

      Antakya’da doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini Antakya’da tamamladı. 1998 yılında Gazi Üniversitesi Eğitim Fakültesi Tarih Öğretmenliği bölümünde lisans eğitimini tamamladı ve aynı yıl Kahramanmaraş’a öğretmen olarak atandı. Öğrenimi süresince Ülkü Ocaklarına bağlı Gazi Üniversitesi Kadın Teşkilat Başkanlığı görevini yürüttü.

      Hali, 2003 yılında Gazi Üniversitesi Eğitim Bilimleri Enstitüsü’nde Yüksek Lisansını ve 2013 yılında yine aynı üniversitede doktora eğitimini tamamladı.

Bir taraftan devam ettiği öğretmenlik mesleğinde 2015 yılında Ankara’da ‘Yılın Öğretmeni’ seçildi.

      Aynı yıl Hatay Mustafa Kemal Üniversitesi Eğitim Fakültesi’ne Dr. Öğretim Üyesi olarak atandı. Bu dönemde Üniversite öğrencilerinin ve Hatay ili eğitimcilerinin eğitimi konusunda geniş kapsamlı faaliyetler yürüttü. Üniversite yıllarında başlayan siyasi hayatına 2017 yılında İyi Parti Kurucular Kurulu Üyesi olarak devam eden Hali, bu süreçte 2019 yılında Doçentlik unvanını aldı. Halen Mustafa Kemal Üniversitesi Eğitim Fakültesi’nde Doçent olarak görevine devam etmektedir.

      2020 yılında İyi Parti kongresi ardından Yavuz Ağıralioğlu Başkanlığı’ndaki Türk Dünyası ve Yurt Dışı Türkler Başkanlığı Doğu Türkistan’dan Sorumlu Başkan Yardımcısı görevine atandı ve iki yıl bu görevini başarı ile sürdürdü.

      Evli ve 3 çocuk annesi olan Hali, İngilizce ve Arapça bilmektedir.

      Mehmet ÖZGÜN