Her adımında ‘umut’ dokuyor

Her adımında ‘umut’ dokuyor

Gezi Parkı protestoları sırasında hayatını kaybeden Ali İsmail Korkmaz için adım adım ‘umut’ dokuyan Anne Emel Korkmaz, bu kez Runatolia 2017 Maratonu’nda koştu, toplanan bağışlarla 16 projenin hayata geçirilmesine omuz verdi.

Oğlunun bıraktığı yerden devam eden ve ‘genç’ düşlerin gerçekleşmesi için hayatın her aşamasında var olmaya çalışan, Ali İsmail Korkmaz’ın Annesi Emel Korkmaz, ALİKEV’e destek sağlamak için ‘bağış’ içerikli koşularına devam ediyor. Anne Korkmaz’ın buna dair son adresi, Runatolia 2017 Maratonu oldu.

-Rekor bağış-

2016 senesi Kasım ayında yapılan İstanbul Maratonu’nda bu amaçla koşan ve ALİKEV adına rekor bir bağış toplayan Emel Korkmaz, bu kez “Düş Elçileri” için koştu, kampanyasına destek olan bağışçıların isminin yazılı olduğu forma ile parkuru tamamladı ve bir kez daha sayısız insana umut oldu. Emel Korkmaz, Runatolia Maratonu’nda Ali İsmail Korkmaz Vakfı (ALİKEV) yararına koşan 48 koşucuyla birlikte, “Düş Elçileri” projesiyle, Ali İsmail’in toplum için gençlik düşünü devralmış gençlerin yaratacağı onlarca projenin hayata geçirilmesi için kaynak da yarattı.

-Düş elçileri-

Ekim 2016’da başlatılan ve bugün 63 gencin katılımı ile devam eden “Düş Elçileri” programıyla, gençler, kendi toplumsal fayda yaratan projelerini üretmek için eğitimler alıyor, projeleri hazırlıyor ve projelerde gönüllü olarak yer alıyorlar. Runatolia’daki koşu kampanyaları ile de Düş Elçileri’nin üreteceği projeler için eğitim ve finansal destek sağlanıyor ve her bir “Düş Elçisi” Projesi en az 4 kişi tarafından sürdürülüyor. Toplanan bağışlarla, hali hazırda 55 öğrenciye burs veren, yüzlerce gencin daha iyi bir toplum yaratma hayallerine,  kişisel gelişimlerine destek veren ALİKEV adına koşan Emel Korkmaz, İstanbul Maratonu’nda topladığı bağışlarla, sivil toplum yararına bağış toplayanlar arasında rekor kırmış, onlarca gencin eğitim masraflarının karşılanabilmesi için gerekli olan maddi kaynağı yaratmıştı.  Runatolia’da ise daha şimdiden toplanan bağışlarla 16 projenin hayata geçirilmesi olanağını yaratıldı bile.

Tamer Yazar

(Visited 1 times, 1 visits today)