Ana Sayfa Arama Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Her birinin başarı öyküsü var…

Hatay’dan 33 İş Kadını

Hatay’dan 33 İş Kadını

Belgesel hazırlandı, Tanıtım Galası ise 12 Aralık Pazar günü Antakya Anemon Otel’de.

Hataylı 33 İş Kadınının başarı öyküsünü konu edinen “33 Kadın Belgeseli” tamamlandı. Belgeselin tanıtım galası, 12 Aralık Pazar günü Antakya Anemon Otel’de yapılıyor.

Belgeselin Hataylı yapımcısı, yaşamı Tarsus’ta geçen Ufuk Cavlı, dün sabah 33 işkadının bir grubu ile birlikte projenin tanıtımını yaptı. Hazırlanan ve tanıtım galası hafta sonunda düzenleneceği belirtilen belgeselin, Kıbrıs dahil olmak üzere 10 farklı noktada gerçekleşeceğini belirten Uğur Cavlı, “Projeye başlarken, güçlü ve başarılı kadınlarımızı göstermek istedik. Elbette Hatay’da 33’ten daha fazla başarılı kadın var. Ancak bu 33 kişinin her biri, kendisi gibi olanları temsil ediyor şeklinde düşünüldüğünde, sadece sembolik. Kadınlarımızı sadece mağduriyetle değil, başarı öyküleri ile de öne çıkartmak istedik” dedi.

Çekimleri 100 günde tamamlanan belgeselin galası, 12 Aralık Pazar günü Antakya Anemon Otel’de yapılacak. Belgesel, 1 Ocak’tan itibaren de, 23’ü yerel olmak üzere, 24 televizyon kanalında yayınlanacak.

Projeyi tanıtan Uğur Cavlı, kadının bazı çevrelerce bilinçli olarak güçsüz gösterilmeye çalışıldığını, oysa kadının güçlü ve başarılı hikayelerine ihtiyaç olduğunu, kadınları güçlü ve başarılı yönleriyle ön plana çıkartmak gerekliliğinin altını çizdi.

Hatay’da erkeklerin, kadınların önünde bir engel değil, destekleyici rol ve tavırlarının dikkat çektiğini ifade eden Cavlı, bunun da kadınların başarısına katkı sunduğunu, motive ettiğini anlattı.

Hataylı olup, her biri ayrı bir başarı hikayesi olan, Hataylı 33 kadın şu isimlerden oluşuyor:

Lemye Şahin, Derya Yaluk Yaşar, Yeşim Öğütmen, Ayşegül Abacı, Zülal Mansfield, Batye Kabudi, Fatma Önal Önlen, Ferhan Kuseyrioğlu, Hüsniye Mirioğlu, Melisa Özkaya Kara, Münevver Ezelsoy, Nihal Öztoprak, Vicdan Özkaya Eraslan, Nursel Bayramoğlu Orak,  İlknur Debooğlu, Rahl Ekvesli Butro, Sakine Şahutoğlu, İlke Ekmekçi, Sanem Akpınar, Tuğba Topal, Girme Mansuroğlu, Lale Kuseyrioğlu, Zehra Mirioğlu, Zekiye Barutçu Yiğitbaşı,Karsu Dönmez, Natalia Sovuksu, Nur Yanık, Didem Öğdü, Yasemin Mıstıkoğlu, Elif Ovalı, Müfide Halaceli, Melda Kavunoğlu Ve Kerime Şenyücel.

-Selvi Günay-