Her eve bir psikolog, her eve bir uzman

Her eve bir psikolog, her eve bir uzman

Hayying Danışmanlık Eğitimleri 15-17 Ekim’de Hatay’da ücretsiz

Merkezi İstanbul-Kadıköy’de bulunan Hayying Danışmanlık, kadına şiddet ile çocuk istismarı konuları başta olmak üzere, toplum aydınlanması ve bilgilendirilmesi kapsamında online ve yüz yüze eğitim uygulamalarını sürdürüyor. Ekipler, 15-17 Ekim tarihlerinde ilimiz Hatay’da olacak.
Hayying Danışmanlık Şirketi Hatay İl Temsilcisi Ceylan Şahinoğulları’nın verdiği bilgiye göre, kurumda bireysel ve danışmanlık hizmetleri haricinde, Psikoloji alanında tamamen ücretsiz eğitimler düzenleyerek, öğrencilerin ve yeni mezunların bu eğitimlerden faydalanmasını amaçladıklarını bildirdi.
Şahinoğulları, şunları söyledi:
“Ne yazık ki bu alandaki eğitimlerin çok yüksek ücretlerle verildiğini ve birçok insanın bu eğitimlerden faydalanamadığını gördük. Meslek hayatına başlayabilmek için binlerce lira para harcayan veya harcayamayan insanlara bu konuda destek olmak ve piyasada bu inanması güç fiyatlara eğitim düzenleyen kurumlara karşı tepkimizi göstermek ve farkımızı ortaya koymak amacıyla eğitimler ücretsiz bir şekilde hem online olarak hem de yüz yüze olarak uzman psikolog kadromuz ile vermeye başladık.
Yaklaşık olarak 3 ay içerisinde, Hayying Danışmanlık bünyesinde beş binden fazla katılımcıya eğitimlerimizi verdik. Her ay ‘30 günde 30 online eğitim’ hedefiyle çıktığımız programımızı şimdi ‘30 günde 60 eğitim’ olarak uygulamaya başlıyoruz. Tüm bunların yanı sıra ağustos ayı itibariyle 30 günde 26 tane yüz yüze eğitimimi uygulamaya başlıyoruz. Hayying Ailesi olarak başlattığımız bir diğer projemiz ise, ‘Her eve bir psikolog, Her eve bir uzman’… Bu projeyle, Türkiye’nin 81 ilinde yüz yüze olarak uygulamalı eğitimlerimi vermeye başlıyoruz.
Sadece Türkiye değil, yavru vatan Kıbrıs ve kardeş ülke Azerbaycan’da da yine aynı şekilde eğitimlerimizi tamamen ücretsiz bir şekilde vermeye başlıyoruz. Artık insanlar eğitime ve bilgiye gitmeyecek. Bizimle beraber, bilgi ve eğitim insanların ayağına gidecek ve ücretsiz bir şekilde bu eğitimlerden faydalanabilecekler. Psikolojik sağlığın ne kadar önemli olduğunu, her eve bir psikolog sokarak, bir aileyi, hatta bir nesli kurtarabileceğimize inanıyoruz ve bunun için her eve bir psikolog sokana kadar da bu çalışma son bulmayacak. İnsanlarımız öğrendikçe Türkiye kazanacak. Türkiye kazandıkça da geleceğimiz kurtulacak.”
Hatay’da 15-17 Ekim tarihlerindeki ücretsiz eğitimde, “Oyun Terapisi, Resim Analizi ile İlk Görüşme Teknikleri Eğitimi ile Aile Danışmanlığı Seminerleri” konularında sunum yapılacağı öğrenildi. -Duygu Ertaş-