Her öğrenciye 1 bot, 1 mont…

Her öğrenciye  1 bot, 1 mont…

Hatayspor Futbol Takımı, Spor Toto 1.Ligi’nde başarıdan başarıya koşarak Hatay’ın tanıtımını yaparken, futbolcular da, Belen’in en ücra eğitim kurumlarından Şenbük İlkokulu öğrencilerine “1 Bot, 1 Mont” hediye ederek, çok önemli bir sosyal sorumluluk projesine imza attı.

Belen ilçesindeki Şenbük İlkokulu’nda sınıf öğretmenliği yapan Osman Güneri’nin başlattığı “El Birliği” projesine katkıda bulunan Hatayspor futbol takımı, Şenbük İlkokulu öğrencileriyle bir araya gelerek, çocuklara kışlık kıyafetlerini ve yeni spor malzemelerini takdim etti.
Teknik Direktör Bayram Toysal, Yardımcı Antrenör Nuri Ökten, futbolcular; Mesut Çaytemel, Soner Örnek, Yasin Güreler, Hamza Gür, Akın Alkan ve Hamidou Maiga, etkinlikte hazır bulundu.
Şenbük İlkokulu bahçesinde düzenlenen etkinlikte, minik öğrenciler ve futbolcular arasında kısa süreli bir maç organizasyonu da yapıldı. Şenbük’lü öğrenci takımı, Hatayspor futbolcularını 3-0 yendi (!). Etkinlikte konuşan Teknik Direktör Bayram Toysal, “Böyle bir projeye katılmanın mutluluğunu yaşıyorum. Çocuklarımıza ve Osman Güneri öğretmenimize, bizlere bu projede yer alma fırsatı sundukları için sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum. Bu projenin tüm Türkiye’ye yayılması için elimizden geleni yapacağız” dedi.
Bayram Toysal’dan sonra söz alan Takım Kaptanı Mesut Çaytemel de, bu projede takım olarak yer almaktan onur duyduğunu ve her zaman minik öğrencilerin yanlarında olduklarını ifade etti.
-Cemil Yıldız-

(Visited 1 times, 1 visits today)