Ana Sayfa Arama Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Her Okula Bir Ağaç Adı Payidar…

Okulların bahçesine dikilen ‘PAYİDAR’

Okulların bahçesine dikilen ‘PAYİDAR’ ağacıyla, öğretmen ve öğrencilerde Mustafa Kemal Atatürk’e olan sevgi ve saygının pekiştirilmesi amaçlandı.

Antakya’daki okulların bahçesine özel bir ağaç dikildi ve adına ‘Payidar Ağacı’ denildi. Antakya ilçesinde, Sosyal Etkinlikler Planı kapsamında hazırlanan “Payidar” Projesi, geçtiğimiz Cuma günü tüm okullarda aynı anda uygulandı. 13 Kasım Cuma günü saat 10.00’da, tüm okulların bahçelerinde; okulların müdürü, öğretmenleri ile bazı öğrencileri, Payidar Ağacı dikimine katıldı.
Antakya’da bulunan okul öncesi, ilkokul, ortaokul ve lise öğrencilerinin katılımıyla, her okulun bahçesinde “Payidar” adında bir çınar fidanı dikilerek, öğrencilerin Atatürk’e olan sevgi ve saygılarının pekiştirilmesi amaçlandı.
Antakya İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, etkinlikle ilgili şu paylaşımı yaptı:
“Atatürk’ ün, ‘Benim naciz vücudum elbet bir gün toprak olacaktır. Fakat Türkiye Cumhuriyeti ilelebet payidar kalacaktır’ sözünden yola çıkılarak, Atatürk Haftası’nda yapılan proje kapsamında ilçemizdeki tüm okullarımız, ‘Payidar’ adında bir çınar fidanını eş zamanlı olarak okul bahçelerinde toprakla buluşturdu.”
Daha sonra okullar tarafından, sosyal medya ya da internet üzerinden, “Payidar Projesi kapsamında, Mustafa Kemal Atatürk’e olan sevgi ve saygımızı pekiştirmek amacıyla, öğrencilerimizle birlikte çınar ağacı dikimini gerçekleştirdik” paylaşımı yapıldı. -Selvi Günay-