Ana Sayfa Arama Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Heyecana

2 gün kaldı… Çukurova’da,

2 gün kaldı…

Çukurova’da, 3 yılın ardından yeniden “Altın Koza” adına kavuşan 26. Uluslararası Adana Altın Koza Film Festivali’nin heyecanı yaşanıyor. Bu heyecanı Hatay adına perdeye taşıyan isim ise, ‘Aden’ adlı filmin Yönetmeni, Antakyalı Oyuncu/Yönetmen Barış Atay…

2016’dan itibaren “Adana Film Festivali” olarak düzenlenen, bu yıl ise eski adıyla 23-29 Eylül’de yapılmasına karar verilen Adana Altın Koza Film Festivali hazırlıkları tamamlandı. Uzun ve kısa metrajlı filmler ile belgesellerden oluşan 140 eserin 250’nin üzerinde gösterimle izleyiciyle buluşacağı festivalde, yarışmalar; “Ulusal Uzun Metraj Film”, “Uluslararası Kısa Film”, “Ulusal Öğrenci Kısa Film” ve “Adana Kısa Film” olmak üzere 4 kategoride yapılacak. Aralarında Türkiye’nin Oscar adayı olan, Semih Kaplanoğlu imzası taşıyan “Bağlılık Aslı”nın da bulunduğu 12 film, Ulusal Uzun Metraj Film Yarışması kategorisinde yarışacak. Uluslararası Kısa Film Yarışması’nda 12 ülkeden toplam 20 film, Ulusal Öğrenci Kısa Film Yarışması’nda 17 film, Adana Kısa Film Yarışması kategorisinde ise 10 film jüri tarafından oylanacak.
-ÖDÜLLER-
Festivalde Altın Koza Ödülleri, 28 Eylül Cumartesi gecesi düzenlenecek törende sahiplerini bulacak. Altın Koza Yaşam Boyu Onur Ödülleri, oyuncu ve müzisyen Zuhal Olcay ile yönetmen, yazar, senarist, besteci Zülfü Livaneli’ye verilecek. Orhan Kemal Emek Ödülleri, görüntü yönetmeni Erdoğan Engin ile makyaj sanatçısı Derya Ergün’e takdim edilecek. Festivalde Yaşam Boyu Başarı Ödülü ise Çin sinemasının usta yönetmeni Xie Fei’nin olacak.
-BÜYÜK FİNAL-
Başrollerinde Funda Eryiğit ve Onur Ünsal’ın yer aldığı, Onur Orhan’ın yazıp, Barış Atay’ın yönettiği “ADEN”, “Ulusal Uzun Metraj Film” kategorisinde yarışacak. Bilindiği gibi, “ADEN”, dünya prömiyerini, 34. Varşova Film Festivali’nin Uluslararası Yarışması’nda yapmıştı.
-Tamer Yazar-