Hezimet Yenilgi 6-0

Hezimet Yenilgi 6-0

Dört gün önce Galatasaray’a 4 gol atan Hatayspor, dün Alanyaspor önünde 6-0’lık yenilgi ile hezimete uğradı.

Alanyaspor’un 6 golü yanında, 3 şutu da direklerden geri gelirken, Hatayspor, maç boyunca tek bir gol pozisyonuna bile giremedi, kaleye tek şut atamadı.

HAKEMLER: Bahattin Şimşek***, Serkan Ok***, Tarık Ongun***

ALANYASPOR: Marafona***, Juanfran***, Furkan Bayır****, Fatih Aksoy****, Borja***, Efkan Bekiroğlu***, Eduardo****, Emre Akbaba****, Novais***, Efecan Karaca****, Davidson****

HATAYSPOR: Abdullah Yiğiter*, Kamil Ahmet*, Fatih Kurucuk*, Burak Öksüz*, Adekugbe*(Emre*), Onur Ergün*(Mehdi*), Riberio*, Kamara*, Lobjanidze*, Saint Louis,* Diouf*

Maça, ev sahibi ekip hızlı başladı. Henüz 12.dakikada, Fatih, topu oyuna sokarken kaptırdı. Topla buluşan Emre’nin şutunda, top, üst direkten geri geldi. 12.dakikada Alanyaspor’un beklenen golü geldi. Bu dakikada soldan yapılan ortada, Adekugbe topu ıskalayınca, Emre Akbaba 6 pasta topu ağlara gönderdi, 1-0. Maçın 27. Dakikasında, Alanya 2.gole çok yaklaştı. Bu dakikada Kamil’in kaptırdığı topta, Davidson soldan ortaladı. Kaleye giden şutta, top, Abdullah’tan döndü, Efecan yakın mesafeden vurdu, bu kez direkten döndü. 32.dakikada, Alanyaspor 2-0 öne geçti. Sahanın her yerinde rahatça top gezdiren Alanlaspor, bu dakikada ara pası ile Eduardo’yu kaleciyle karşı karşıya bıraktı. Bu futbolcu da yerden vuruşunda golü yaptı, 2-0. İlk yarının uzatma dakikasında, 45+2’de Hatayspor atağa kalkarken top kaptırdı. Davidson, sağdan ortaladı, Burak son anda kornerle önledi.

3 dakika sonra 45+5’te, Eduardo mutlak gol pozisyonunda fırsatı iyi kullanamadı. Devre, 2-0 bitti. İkinci yarıda da Alanyaspor daha iyiydi. 48’de Efecan, ceza yayı üzerinden attığı şutta, top az farkla avuta çıktı. 56.dakikada Alanyaspor atağında, Fatih’in ters vuruşunda, kaleci Abdullah kaleye giren topu son anda önledi.

58.dakikada, Eduardo uzaktan şut attı. Kaleci Abdullah, hatalı şekilde elinden kaçırınca, Emre yakın mesafeden ağlara gönderdi, 3-0.

Hatayspor, Adekugbe ve Onur’un yerine Mehdi ile Emre’yi aldı. 66. Dakikada, Emre skoru 4-0’a getirdi. 77.dakikada Alanyaspor, sağdan geldi. Yapılan ortada, Oğuz, defansın bakışları arasında dokundu, golü yaptı, 5-0.

Maçın 80.dakikasınad, Hatayspor, frikik kullandı. Rakip kalede gol için yüklenen Bordo-Beyazlılar, topu kaptırdı, Alanyaspor yine Oğuz’la 6.golü buldu.

Maçı, Alanyaspor 6-0 kazanırken, Hatayspor, maç boyunca rakip kaleye attığı şut ya da düzenlediği tehlikeli hiçbir atağı olmadan maç tamamlandı. Alanyasphor:6 Hatayspor:0