Hezimet Yenilgi Üzdü

Hezimet Yenilgi Üzdü

Hatayspor taraftarları, yılın ilk deplasman maçından yüzü gülerek dönemedi

Hatayspor’un, sezonun ilk deplasman maçında hezimet yenilgi ile sahadan ayrılması kentte spor kamuoyunda geniş yankı yaptı. Bordo-Beyazlı taraftarlar hezimet yenilgiyi kabullenemezken, içine de sindiremiyor.
Maçın bitiş düdüğü ile birlikte maçı izlemek üzere başkente giden sayıları 150 civarındaki Hatayspor taraftarı stattan üzgün bir şekilde ayrılırken, kentte de son 24 saatte birçok ortamda 4-1’lik hezimet konuşuldu. Ortak görüş, Hatayspor futbolcularının sahada galibiyet için bir şey yapmadığı ya da yapmak istemediği şeklinde.
Hatayspor’un tarihinde böylesi açık hezimet yenilgilerin çok az olduğunu hatırlatan Bordo-Beyazlı taraftarlar, sahaya çıkan futbolcuların maça isteksiz ve motivesiz başladıklarını söylerken, erken gelen golle birlikte özellikle, ikinci yarıda atağa kalktığı her pozisyonda takımın kalesinde golle burun buruna kalmasını, golleri ağlarında görmesinin nedenlerinin ortaya çıkarılmasını ve geleceğe yönelik önlemler alınması gerekliliğini tartışıyor.
Hatayspor ağlarına giden bir topun neredeyse 50 metre uzaklıktan atılması ile Bordo-Beyazlı ekibin tarihinde ilk kez böylesi komik bir golü yemesi de konuşulanlar arasında. -Cemil Yıldız-