Ana Sayfa Arama Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

HGC Yönetiminden Protokol Ziyaretleri

Başsavcılık, Kaymakamlık, Baro, ATSO,

Başsavcılık, Kaymakamlık, Baro, ATSO, HESOB ve ATB’ye…

Hatay Gazeteciler Cemiyeti (HGC) Başkanı Nihat Mazmanoğlu ve Yönetim Kurulu üyeleri, protokol ziyaretleri kapsamında, sırasıyla; Hatay Cumhuriyet Başsavcısı Ahmet Ataman, Antakya Kaymakamı Mustafa Harputlu, Hatay Barosu Başkanı Av. Cihat Açıkalın, HESOB Başkanı Abdulkadir Teksöz, ATSO Başkanı Hikmet Çinçin ve ATB Başkanı Ali Celal Mursaloğlu’nu makamlarında ziyaret etti.

Bir süre önce olağan genel kurulunu gerçekleştiren HGC’nin Başkanı Nihat Mazmanoğlu ve Yönetim Kurulu üyeleri, ziyaret programı kapsamında ilk olarak Hatay Cumhuriyet Başsavcısı Ahmet Ataman’ı makamında ziyaret etti.

Gerçekleştirilen ziyarette, HGC’nin çalışmaları ve faaliyetleri hakkında bilgi veren HGC Başkanı Nihat Mazmanoğlu, dezenformasyonla mücadele kapsamında çıkarılan sosyal medya ve internet gazeteciliği, yerel basının önemi ve işleyişi hakkında Hatay Cumhuriyet Başsavcısı Ahmet Ataman ile fikir alışverişinde bulundu ve  ziyaret kabulünden dolayı kendisine teşekkür etti.

Yerel basının önemine değinerek sözlerine başlayan Hatay Cumhuriyet Başsavcısı Ahmet Ataman ise tarafsız, doğru ve ilkeli olarak, basın ahlak kuralları içerisinde görevlerini yapan gazetecilere kamuoyunu aydınlatma konusunda her zaman destek olacaklarını, kanunlar nezdinde her zaman kapılarının açık olduğunu belirterek, kısa bir süre önce olağan genel kurulunu gerçekleştiren HGC’de yönetime seçilen Nihat Mazmanoğlu ve Yönetim Kurulu üyelerine görevlerinde başarı diledi.

Yapılan karşılıklı konuşmaların ardından HGC Başkanı Nihat Mazmanoğlu tarafından Hatay Cumhuriyet Başsavcısı Ahmet Ataman’a Antakya’nın Tarihi Evi’ni simgeleyen bir tablo hediye edildi. Ziyaret esnasında HGC Saymanı Mithat Kalaycıoğlu da” Hatay Halk Bilimi “adlı kültür kitabını Hatay Cumhuriyet Başsavcısı Ahmet Ataman’a takdim etti.

KAYMAKAM HARPUTLU’YA ZİYARET

HGC Başkanı Nihat Mazmanoğlu ve Yönetim Kurulu üyeleri, ikinci olarak Antakya Kaymakamı Mustafa Harputlu’yu makamında ziyaret ettiler. Gerçekleştirilen ziyarette, HGC’nin faaliyetleri ve çalışmaları hakkında bilgi veren HGC Başkanı Nihat Mazmanoğlu, yerel basın olarak, toplumun haber alma özgürlüğünü her zaman savunacaklarını, gazetecilik görevlerini mesai mefhumu gözetmeden basın ahlak kuralları içerisinde yapacaklarını belirterek, Antakya Kaymakamı Mustafa Harputlu’ya ziyaret kabulünden dolayı teşekkür etti. Antakya Kaymakamı Mustafa Harputlu da seçilme başarısı gösteren HGC Başkanı Nihat Mazmanoğlu ve Yönetim Kurulu üyelerine görevlerinde başarı diledi.

HATAY BAROSU, HESOB, ATSO VE ATB ZİYARETLERİ

HGC Başkanı Nihat Mazmanoğlu ve Yönetim Kurulu üyeleri, resmi kurumların ardından Hatay Barosu Başkanlığı, HESOB Başkanı Abdulkadir Teksöz, ATSO Başkanı Hikmet Çinçin ve ATB Başkanı Ali Celal Mursaloğlu’nu da makamlarında ziyaret etti. Ziyaretleri sırasında, HGC Başkanı Nihat Mazmanoğlu, STK Başkanlarına, Antakya’nın tarihi evlerini simgeleyen tablolar hediye ederken, yönetici Mithat Kalaycıoğlu da yazdığı “Hatay Halk Bilimi” adlı kitabını STK Başkanlarına hediye etti. -Haber/Cemil Yıldız-