HİHUD etkinliği dün Antakya’da başladı

HİHUD etkinliği dün Antakya’da başladı

1.Hatay iç hastalıkları günleri

Kısa adı HİHUD olan, Hatay İç Hastalıkları Uzmanlık Derneği moderatörlüğünde hazırlanan 1. Hatay İç Hastalıkları Günleri adlı kongre, dün Antakya’da başladı. Toplam 4 gün sürecek toplantıların, dahili bilimlere yönelik tıbbi destek eğitimi yanında, Hatay Büyükşehir’i tanıtıcı sosyal programlar da içerdiği kaydedildi.
HİHUD Başkan Yardımcısı Doç. Dr. Eren Gürkan, toplantının, Hatay MKÜ Tıp Fakültesi ve Hatay için önemine dikkat çekti, meslektaşlar ile diğer ilgililerin katkılarının değerli olacağı mesajını verdi.
HİHUD Başkanı Doç. Dr. Eren Gürkan, dün başlayan toplantılarla ilgili şu bilgiyi verdi:
“Kovid-19 pandemisi, bütün dünyayı olduğu gibi ülkemizi de etkilemeye devam etmektedir. 21. yüzyılın ilk çeyreğinde, insanlık zor bir sınavdan geçmektedir. Bugünlerde, sağlık çalışanlarımız, canlarını ortaya koyarak bu salgınla baş etmeye çalışmaktadır. Bütün sağlık çalışanlarına yürekten teşekkür ediyoruz.
Hatay İç Hastalıkları Uzmanlık Derneği (HİHUD) olarak, iç hastalıkları uzmanları başta olmak üzere, dahili tıp bilimlerinde birçok farklı branştan meslektaşımızın tedavi yaklaşımlarını, klinik tecrübe ve kanıta dayalı tıp işbirliği ile en yüksek düzeyde sağlamayı hedefleyen ilk toplantımızın, önümüzdeki dönemde pandemi açısından olumlu bir sürecin devam edeceğini öngörerek, 9 – 12 Eylül 2021 tarihleri arasında, yüz yüze katılımla, medeniyetler şehri Hatay’da, Antakya Ottoman Palace Oteli’nde düzenlenmesine karar verilmiştir. Toplantımızın, bu güç şartlar altında, bilgilerini tazelemek ve güncellemek isteyen asistan ya da uzman hekimler için kaçırılmaması gereken bir fırsat olduğunu düşünüyoruz. Toplantımızın bilimsel programını; güncel konularda, konularında etkin konuşmacı hocalarımız, bilgi ve deneyimlerini sizlere aktaracakları şekilde hazırladık. Akademik kariyer yapmakta olan meslektaşlarımıza da sözlü bildiri olanağı sunulacaktır.
Toplantımızın, sizlerin mesleki bilgilerinize ve hastalarımızın tedavilerine katkı sağlayacağı inancındayız.” -Selvi Günay-

(Visited 1 times, 1 visits today)