Hilmi Yarayıcı’dan anlamlı destek

Hilmi Yarayıcı’dan anlamlı destek

Kanun hükmünde kararnamelerin ardından başlatılan soruşturmalar kapsamında mesleklerinden ihraç edilen Akademisyen Nuriye Gülmen ve Öğretmen Semih Özakça, açlık grevlerinin 23. günündeler.

KHK (Kanun Hükmünde Kararname) ile mesleklerinden ihraç edildikten sonra Ankara’da oturma eylemine başlayan Akademisyen Nuriye Gülmen ve Öğretmen Semih Özakça, süresiz ve dönüşümsüz olarak başlattıkları açlık grevlerine devam ederken, önemli misafirlerin destekleriyle de moral buluyorlar. Gülmen ve Özakça’nın bu anlamda son ziyaretçileri, CHP Hatay Milletvekili Hilmi Yarayıcı oldu.
-ONLAR KAZANACAK-
Konuya ilişkin kısa mesajında, ortaya konan mücadelenin anlamına ve önemine işaret eden Hilmi Yarayıcı, şunları söyledi:
“İş, emek ve onur mücadelelerini sürdüren Nuriye Gülmen ve Semih Özakça’yı, direnişlerinin 140, açlık grevlerinin 20. gününde ziyaret ettik. Biliyoruz, tarihi biat edenler değil, direnenler yazar. Direniş tarihine yeni bir sayfa ekleyen Nuriye ve Semih kazanacak. Şimdiden dalga dalga yayılan direnişle emekçiler kazanacak.”
-KONU ANKARA’DA-
CHP Ankara Milletvekili Dr. Murat Emir de konuyu Ankara’da gündemde tutan bir diğer isim oldu. Emir, kanun hükmünde kararnamelerle (KHK) işlerinden ihraç edilen kamu emekçilerinden dördünün Ankara’da aylardır oturma eylemi yaptığını ve aralarından akademisyen Nuriye Gülmen ile öğretmen Semih Özakça’nın eylemlerini açlık grevine dönüştürdüğünü belirterek, Hükümet yetkililerini, “İşlerinden ihraç ettiğiniz bu kamu emekçilerini ölüme mahkum edip, konuyu kapatmak mı istiyorsunuz!” diye uyardı.
-Tamer Yazar-

(Visited 1 times, 1 visits today)