Ana Sayfa Arama Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Hipermodern çağın temel medyası stratejileri belirliyor

Moldova’nın Komrat şehrinde 6-7

Moldova’nın Komrat şehrinde 6-7 Haziran tarihlerinde düzenlenen 1st International Friendship Bridge Social Sciences Congress etkinliğinde konuşan Hatay Mustafa Kemal Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Sedat Cereci, hipermodern çağın temel medyası olan yüksek iletişim teknolojilerinin, ekonomik ve politik stratejileri belirlediğini vurguladı.

Moldova, Türkiye, Kanada, Bulgaristan, Özbekistan, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti, Sudan, Pakistan, Macaristan, Romanya, Hindistan, Nijerya, Cezayir ve Ukrayna’dan akademisyen ve araştırmacıların katıldığı kongrede Prof. Dr. Cereci, dünyadaki ekonomik ve politik stratejilerin iletişim teknolojileri üzerine kurulduğunu belirtti. Dünya nüfusunun yarısından fazlasının sosyal medya kullandığını ifade eden Prof. Cereci, sosyal medya aracılığıyla insanlar üzerinde güçlü bir egemenlik kurulduğunu söyledi.

Organizasyon Komitesi Başkanı Dr. Nadire Kantarcıoğlu tarafından düzenlenen etkinliğe, Prof. Cereci’nin son yıllarda yaptığı iletişim ekonomi politiği çalışmaları nedeniyle davet edildiği belirtildi. Prof. Dr. Sedat Cereci, bilgisayarlarla birlikte yaygınlaşan yüksek iletişim teknolojilerinin, aslında etkili bir güç olarak insanları izlemek, denetlemek ve dünyada egemenlik kurmak için kullanıldığını ifade etti. Yüksek iletişim teknolojilerinin aynı zamanda dünyanın ekonomik ve politik stratejilerinin temelinde bulunduğunu dile getiren Prof. Cereci, hipermodern çağdaki stratejilerin tamamen bu teknolojiler üzerine kurulduğunu belirtti. – Yusuf Cemil Karaçay-