Hocası Havada Taşıdı

Hocası Havada Taşıdı

Hatayspor’un kaptanı ve santrforu Mame Diouf, dünyanın en prestijli ligi sayılan Premium Ligi’nde Manchester United formasıyla attığı golleriyle, dünyaya kendini kabul ettirmiş yıldız bir futbolcu. İki sezon önce Türkiye’ye, Hatay’a geldiğinde, belki de ummadığı, düşünmediği bir tablo ile karşılaştı.

Pandremi sürecinde kendi kabuğuna çekilen Avrupa kıtasında, İngiltere ölçeğinden, küçük bir şehir olan Antakya ilçesinde, Hatayspor forması altında top koşturmaya başlamıştı. İlk sezonunda, Bordo-Beyazlı forma altında ligin gol kralı olan Aaron Boupendza’ya attırdığı gollerle, Boupendza’nın gol kralı olmasını sağlayan ve kendisi de gol krallığı yarışında ikinci sırayı kapan Mame Diouf, bu sezon ligde attığı 6 golle, gol krallığı yarışında, en çok atılan 7 golün hemen arkasından geliyor. Ünlü yıldız, önceki gece Eyüpspor kupa maçında yaşadığı ve yaşattıklarıyla, belki de bir kez daha dünya gündemine oturabilir.
Maçın 2. yarısında, 63.dakikada oyuna giren Mame Diouf, girişiyle birlikte, takımının rakibi karşısında kendini kabul ettirmeye ve üstünlüğünü göstermeye başlamasının ardından görülen şanssız kırmızı kartlar nedeniyle Bordo-Beyazlı ekibin iki kalecisi oyun dışı kalınca, adeta ateşken gömleği giydi.
Sahaya kaptan çıkan Mame Diouf, santrfor olarak gol ararken, birden bire kendini kalede buldu, bir süre sonra yeniden santrfor mevkiine geçti. Ancak şartlar nedeniyle yeniden kaleye geçmek zorunda kaldı ve penaltı atışlarında kaleyi o korudu.
Eyüpspor maçının kazanılmasında, Mame Diouf yanı sıra, kendilerini attırma pahasına kırmızı kart gören iki genç kaleci, Abdullah ile Yavuz, bu maça damga vuran isimler oldu. Ribeiro, Popov ve biraz da Sackey, en iyi oynayan isimler oldular. Maç bitiminde Hatayspor tur atlayınca da, Teknik Direktör Ömer Erdoğan, futbolcusu Diouf’u tebrik etti, havaya kaldırarak taşıdı. -Cemil Yıldız-