HTO Başkanı Dr. Nazik…

HTO Başkanı Dr. Nazik…

Doktorlara maaş zammının doğru olmadığını, kandırıldıklarını söyledi:

Maaşımız 1 Tl Bile Artmıyor!

Sağlık Bakanlığı’nca verilen teklifle, doktorlar ile dişhekimlerine maaş zammı uygulandığı ile ilgili haberlerin ya da söylemlerin gerçeği yansıtmadığı öne sürüldü. İddiayı, Hatay Tabip Odası (HTO) Başkanı Dr. Sadık Nazik yaptı.

Dr. Sadık Nazik, düzenleme olmadığını, davul zurna ile ilan edilen zamlı maaş girişiminin sessizce geri çekildiğini kaydetti ve “Hekimlere 1 TL maaş zammı bile söz konusu olmadı” dedi.

HTO Başkanı Dr. Sadık Nazik’in paylaşımı şöyle:

“Sağlık Bakanlığı’nın davul zurnayla ilan ettiği ve sessizce geri çektiği, sözde ‘hekimlere zam’ olarak lanse edilen kanun teklifinde, hiçbir hekime 1 TL dahi zam verilmesi söz konusu değildir. Bu ücret, yıllardır hekimlere sabit döner adı altında verilen ücretin, artık maaş adı altında verilmesidir. Yani iki kalemde verilen ücretin tek kalemde verilmesidir. Bir cebimizden alıp, diğer cebimize koymaktır. Bunu yaparken de, diğer sağlık çalışanları arkadaşlarımızla çalışma barışımızı bozarak, bizi onlara düşman etmek, pandemide canla başla çalışan bizlerin huzurunu bozmaktan başka bir şey değildir.

Önce, aylarca bizlere verildiği söylenen, ama ödenmeyen ek ödemeler, ardından da maaş ile bizleri de halkın karşısında ‘gözü doymayan paragöz insanlar’ konumuna düşürüp, şiddetin artmasına sebep olan Sağlık Bakanlığı’na hakkımızı helal etmiyoruz.

Artık bizi rahat bırakın. Bizi, diğer sağlık çalışanları arkadaşlarımızla ve halkımızla karşı karşıya getirmeyin. Sizlerin söylediği, kocaman bir yalan!”

-Duygu Ertaş-