HTO Başkanı Dr. Sadık Nazik’e göre:

HTO Başkanı Dr. Sadık Nazik’e göre:

Vaka artışı nedeni parti kongreleri…

Hatay Tabip Odası (HTO) Başkanı Dr. Sadık Nazik, ilimiz Hatay’da son bir hafta içindeki koronavirüs vakalarında yaşanan % 55’lik artışın temelinde, büyük kalabalıklarla gerçekleştirilen parti kongrelerinin en önemli etken olduğu görüşünde.
Hekim olarak, bireysel paylaşımında, “Her ne kadar kontrolsüz açılma, vaka artışına sebep olabilecekse de”, bunun bir günde kendini göstermeyeceğinin altını çizen Dr. Sadık Nazik, şunları kaydetti:
“Salgında vaka artışına sebep olan olay, bundan 10 gün önce yapılan kongrelerdir. İktidar, kendi hatasını örtbas etmek için kontrolsüz açılmaya izin verip, suçu vatandaşa atma niyetindedir. İnsanlar, artık bu aldatmacalara inanmıyor, haberiniz olsun.
21 günlük tam kapanma uygulansaydı, şu anda okullar da açılırdı, işyerleri de. Vatandaşın kirası ve kapanmadan dolayı kaybı karşılanarak, 21 günlük tam kapanma tek çaredir.
Aşılama şu anda durmuş durumda. Öğretmenler de aşılanmadı. 65 yaş altı kronik hastalığı olanlar da. Şu anda stokta, mevcut aşıları yapılanların 2.doz aşıları var sadece. Yönetemiyorsunuz, bu çok net.”
-Cemil Yıldız-