HTO’dan İmza Kampanyası

HTO’dan İmza Kampanyası

Defne’ye Hastane…

Hatay Tabip Odası (HTO), Defne ilçesinin acil devlet hastanesi ihtiyacı olduğunu duyurdu ve imza kampanyası başlattı.

Hatay Tabip Odası Başkanı Dr. Sadık Nazik, Defne ilçesinin, 160 bin nüfusuna rağmen devlet hastanesi olmadığını, uzak yerlerdeki hastanelere gidilmesi zorunluluğu doğduğunu kaydederek, ilçeye yataklı bir sağlık tesisi kazandırılmasını istedi ve bu konuda bir kampanya başlattıklarını duyurdu.

DEFNE’YE DEVLET HASTANESİ İSTİYORUZ-

Dr. Sadık Nazik, uygulamayla ilgili şu bilgiyi verdi:

“160.000 nüfusuyla Hatay ilinin üçüncü büyük ilçesi olan Defne’de yaşayan vatandaşların, en yakın hastaneye gidebilmek için kilometrelerce yol kat etmesi gerekmektedir. Bu durum, acil vakalar için kimi zaman geç kalınan bir müdahaleye, kimi zaman da hastaların kaybına sebep olmaktadır. Vatandaşlar, mevcut hastanelere ulaşmakta zorluk çekmekte, gittiklerinde ise yapılan tetkiklerin sonucu için saatlerce o hastanede beklemek zorunda kalmaktadır.

Defne ilçesinde yaşayan vatandaşların sağlık hakkı ve yaşam hakkı için ulaşılabilir bir yerde devlet hastanesi yapılmasını talep ediyoruz. Hatay Tabip Odası olarak, Defne’ye devlet hastanesi istiyoruz. Mevcut çıktıyı alıp, etrafınızdaki 18 yaş üstü vatandaşlara imzalattırıp, en yakın Aile Sağlığı Merkezine (Sağlık Ocağı) iletebilirseniz seviniriz.” -Duygu Ertaş-