Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 9,45 / Satış: 9,49
€ EURO → Alış: 10,97 / Satış: 11,02

Hükümetin Çiftçiye Darbesi…

Hükümetin Çiftçiye Darbesi…
  • 23.10.2020
  • 387 kez okundu

CHP’den, hububatta gümrük vergisi sıfırlamasına tepki:

CHP, hükümetin hububat ürünleri ithalatındaki gümrük vergisinin kaldırılmasına tepki gösterdi. CHP İl Başkanı Dr. Parlar, bu uygulamanın çiftçiye darbe olduğunu savundu
CHP Hatay İl Başkanı Ramiz Parlar, vergi yükü altında ezilen Türk çiftçisinin, ülkesinde, devlet tarafından her konuda desteklenen Rus çiftçisi ile rekabet etmek zorunda bırakıldığını belirterek, “İktidar bu kararla, çiftçinin elindeki ürünün değerini düşürerek, çiftçiye bir darbe daha vurmuştur. AKP iktidarı, çiftçimizden ne istiyor?” diye sordu.
CHP Hatay İl Başkanı Ramiz Parlar; buğday, arpa ve mısırda ithalat teşviki için gümrük vergisinin sıfırlanması kararına tepki gösterirken, “Bizim çiftçimiz nefes alsa, devlete vergi vermekte, mazot, gübre, ilaç elektrik kullanırken de dünyanın vergisini ödemektedir” ifadelerini kullandı.
Çiftçinin, devletinde baş tacı edildiği Rus çiftçisi ile rekabet etmek zorunda bırakıldığını belirten CHP İl Başkanı Ramiz Parlar, “Bunlar, iktidara yakın bir takım tüccara rant kapısı açmak için yapılmaktadır” dedi.
-TEŞVİK İTHALATA DEĞİL, ÇİFTÇİMİZE VERİLSİN-
Pandemi nedeniyle ülkelerin gıda stoku yaparken, Türkiye’nin, kendi üreticisi yerine yabancı çiftçiye destek verdiğine işaret eden CHP İl Başkanı Ramiz Parlar, şöyle devam etti:
“İktidar, bu kararla, çiftçinin elindeki ürünün değerini düşürerek çiftçiye bir darbe daha vurmuştur. Bu teşvik ithalat yapan tüccar yerine çiftçimize verilse, ithalat yapmak zorunda kalmazdık. İktidar, giderayak yandaşlarını ihya etmek için vatandaşlarını ezmeye devam etmektedir.”  -Cemil Yıldız-

Etiketler: / / / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ