Ana Sayfa Arama Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Hüseyin Yayman:

İnsan hakları ihlali yok!

İnsan hakları ihlali yok!

Önceki gün AK Parti Bursa Milletvekili Hakan Çavuşoğlu başkanlığında toplanan TBMM İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu’nda, cezaevi raporları görüşüldü, insan hakları ihlallerine ilişkin iddialar cevaplandı. Toplantıya katılan isimlerden biri olan, Ak Parti Hatay Milletvekili, Hükümlü ve Tutuklu Hakları Alt Komisyonu Başkanı Hüseyin Yayman, cezaevlerine yönelik incelemelerinde, bütün komisyon raporlarında ve komisyon üyesi Milletvekillerinin kanaatlerinde; “organize, taammüden bir insan hakları ihlalinin, bir işkence, kaba şiddetin olmadığı”nın dile getirildiğini belirtti.
Cezaevlerindeki revir uygulamalarında ve sevklerde yaşanan sorunların kayıt altına alınması gerektiğini dile getiren Yayman, bazı cezaevlerinde kelepçe uygulamalarının gündeme getirildiğini, bu uygulamayı kabul etmediklerini söyledi.
Yayman, “Türkiye’deki cezaevlerinde, hepimizin ortak kanaati olarak, bir iyileşme sağlanmıştır. Lakin cezaevlerinin bir ıslah görevi gördüğü noktasında hepimizin gözlemleri, kritikleri oldu” diye konuştu.
-Tamer Yazar-