Ana Sayfa Arama Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

İBB Başkanı İmamoğlu Hatay’da Planlama Merkezi açılışında

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) ve Hatay Büyükşehir Belediyesi (HBB) iş birliğiyle kurulan ‘Hatay Planlama Merkezi’nin açılışı için Hatay’a geldi.

6 Şubat depremi sonrasında Hatay’ın yeniden inşasını planlamak, planlama sürecinin geliştirilmesi projeleri geliştirmek, koordine etmek ve yerel olarak tanıtım amacıyla HBB ve İBB iş birliğiyle kurulan merkez için İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu ve beraberindeki heyet Hatay’a geldi.

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, “ Depremin ilk zamanlarından itibaren Hatay’a vermiş olduğunuz desteklerden dolayı teşekkür ederiz. Varlıkta yapılan iyilikler çok çabuk unutulur ama yokluktakiler unutulmaz. Ülkemizin her katmanları ile hareket edersek şehrimiz yeniden eski pozisyonuna gelecektir. Bizler yaklaşık 10 yıl boyunca Hatay’ın riskli alanları için alarm verdik ama kimse sesimizi duymadı” dedi.

İBB Başkanı İmamoğlu ise Hatay’da yaşanan yıkımın kendisini derinden üzdüğünü ve şehrin eski canlılığına yeniden kavuşması için desteklerini sürdüreceklerini belirterek, “ Her zaman yanınızdayız. Bu zor dönemde çok zor bir görev yapıyorsunuz. Belediyelerin böylesi bir afetin altından tek başına kalkması mümkün değil. Bu sadece sizin belediyeniz değil depremden etkilenen diğer belediyeler için de geçerli. Sizlerin her zaman yanınızda olduğumuzu bilmenizi isterim. Başta devletimizin kurumları ve AFAD’ın bizi Hatay’a yönlendirmesi ile sizlerle beraber güçlü bir iş birliği yapma peşindeydik. Bu konuda sizlerle çok faydalı işler ürettik” diye konuştu.

Yaşanan zorlu dönemden başa çıkabilmek için devlet ve milletin birlikte hareket etmesini gerektiğine dikkat çeken İmamoğlu, “ Süreç gayretle ve özenle yürütülmeli. Farklı bakanlıklar, kurumlar ve Türkiye’nin her yerinden iş dünyasının birçok yerinden yardımlar yapıyorlar. Ona rağmen şehir için yetmeyebiliyor. İnsanlarımızın ruhsal ve manevi travmalarının yanı sıra çok ciddi yapıları var. Yapıların da bir anda yerine koyulması mümkün değil” açıklamalarında bulundu.

Hiçbir siyasi parti fark etmeksizin herkesin kadim şehir Hatay için çalışmasının gerekliliğini vurgulayan Ekrem İmamoğlu, “ Bu işin iktidarı muhalefeti, belediyesi veya kurumu olmaz. Sorumluluğunuz çok fazla. İş birliği içerisinde bu zorlu süreçleri hep beraber aşacağız. Her aşamada daha güzel işler yapacağız. Her zaman yanınızdayız. Biraz sabra ihtiyacımız var. Çok zor bir dönem yaşıyorsunuz. Allah Hatay’ın ve depremden etkilenen diğer illerimizin yardımcısı olsun. İnsanlarımız ne söylerse söylesin başımızın üstünde yerleri var. Maksimum el birliği, dayanışma ve hız bu işin altından kalkmanın tek formülü. Bu şekilde birlikte hareket edersek ve samimi olursak bu zor günlerde büyük işler yapabiliriz” dedi.

İmamoğlu ve beraberindeki heyete Parti Meclis Üyesi Seyit Torun, CHP Hatay Milletvekili Mehmet Güzelmansur, CHP Hatay İl Başkanı Hakan Tiryaki de eşlik etti. – Adil Yeşildağ –