İç işlerimize karışıyor!

İç işlerimize karışıyor!

İyi Parti İl Başkanı Şefik Çirkin, BŞB Başkanı Lütfü Savaş’ı işaret etti

İYİ Parti Hatay İl Başkanı Şefik Çirkin, Hatay Büyükşehir Belediye (HBB) Başkanı Lütfü Savaş’ın kendi Partisinin iç işlerine karıştığını öne sürdü. Çıktığı radyo programında bu açıklamayı yapan İYİ Parti İl Başkanı Şefik Çirkin, Hatay Büyükşehir Belediyesi ile çok iyi ilişkileri olduğunu söyleyemeyeceğinin altını çizdi ve şunları söyledi:
“Öncelikle şunu belirteyim, Lütfü Savaş arkadaşımızdır, ülkücü kökenlidir. Ancak HBB’nin yaptığı hiçbir yatırımdan bizim haberimiz olmuyor. Millet İttifakı’nın bir bileşeni olarak görevinizi yerine getirmezseniz, ‘Ben yaptım oldu, kimseye sormam’ derseniz, kusura bakmayın biz de sizi savunacak değiliz.
Seçimlerden evvel köylere güzel hizmet gitti. Bilhassa yol çalışmalarında. Köyler de seçimde karşılığını verdi. Fakat seçimlerden sonra aynı hizmet yok. Bunu bütün vatandaşa söylüyor. Bakın, yollar berbat. Sinek ile bile mücadele edemiyorlar. Büyükşehir paldır küldür gidiyor. Bizimle hiç istişare ettikleri yok.
İç işlerimize karıştığı kanaatindeyiz. Bu konuda yakında bir açıklama yapabiliriz. Aslında açıklamak da istemiyoruz. Sonuçta bir ittifak var. Bu ittifak, Türkiye’ye faydalı bir ittifaktır. Bunu Hatay’da gömmek istemiyoruz. Bu ittifaka bel bağlamış, anti demokratik durumdan rahatsız olan vatandaşlarımızın umudunu kırmak istemiyoruz.
Sayın Karamollaoğlu, Sayın Meral Akşener, Sayın Kılıçdaroğlu, ülke düzlüğe çıksın diye ilkeler üzerinden bir şey yapmaya çalışırken, onu da baltalamak istemiyoruz. Bu arkadaşımız, ‘belki düzelir, aklını başına alır’ diye bekliyoruz, ama çok da umursamıyoruz.” -Cemil Yıldız-