İçişleri Bakanlığı izin verdi

İçişleri Bakanlığı izin verdi

Dörtyol Belediye Başkanı İçin Soruşturma

Dörtyol Belediye Başkanı Fadıl Keskin hakkında, Mülkiye Teftiş Kurulu Başkanlığı ön incelemesinin ardından, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun imzasıyla soruşturma izni verildi.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Dörtyol Belediye Meclis üyesi ve urup Sözcüsü Emre Arık’ın, “Dörtyol Belediyesi Yemek Alım İhalesi bedelinin çok yüksek olduğu, Fen İşleri Müdürlüğü’nde toplam 155 kişinin çalıştığı, personelin tamamı çalışsa ve bu yemek hizmetinden faydalansa bile ücretin bu tutarı bulmayacağı, yapılan yemek ihalesine ihtiyaç olmadığı, sahada çalışan işçilerin bordrolarında yemek bedeli ödendiği, bu işçilere aynı zamanda Belediye tarafından yemek hizmeti verilmesinin usulsüz olduğu” yönünde Dörtyol Cumhuriyet Savcılığı’na vermiş olduğu dilekçe neticesinde, Mülkiye Teftiş Kurulu Başkanlığı ön inceleme başlatmıştı.

Mülkiye Teftiş Kurulu Başkanlığı’nın hazırladığı raporun ardından, yaşanan bu durumun, mezkur mevzuat hükmüne uygun olmadığı ve kamu zararı oluşturduğu gerekçesiyle Dörtyol Belediye Başkanı Fadıl Keskin hakkında “soruşturma izni verilmesine” 10/03/2022 tarihinde karar verildiği belirtildi. -Haber/Cemil Yıldız-