Ana Sayfa Arama Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

İdlib Isınıyor…

Bölge Hareketli Bölgedeki terör

Bölge Hareketli

Bölgedeki terör grupları, göç halindeki sivil kalabalık ve süre gelen çatışmalar! Hatay’a komşu Suriye kenti İdlib’e dair senaryolara her geçen gün bir yenisi ekleniyor.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, birkaç gün önce yaptığı açıklamada, “DEAŞ’ın hareketlenme içinde olduğuna” dikkat çekti. Soylu, “DEAŞ, Türkiye içerisinde son 2,5-3 yılda hiç olmadığı kadar hareketli. Bu konuda da bütün güvenlik birimlerimiz son derece üst düzey alarmda” değerlendirmesini yaptı. Bakan’ın bu açıklaması, kısa bir süre önce, 10-14 Nisan Polis Haftası etkinlikleri kapsamında Polisleri makamında kabul eden Hatay Valisi Rahmi Doğan’ın, “Biz her şeyi açıklamıyoruz, ama arkadaşlarımızla birlikte çok önemli olayları, ülkenin gündemini sarsacak, ülkeyi ayağa kaldıracak, insanları üzecek birçok olayı engelliyoruz” ifadesini hatırlattı. Bakan ve Vali’nin açıklamalarını izleyenlerin gözü ve kulağı ise İdlib’teki karmaşada!
-TEK YOL!-
Hatay’ın sınır komşusu, Suriye kenti İdlib’te sıkışan radikal/cihatçı silahlı grupların varlığı yanı sıra bölgede hareket halindeki sivillerin göç durumu, bölgenin hassasiyetini her geçen gün ısıtmaya devam ediyor. Yaşanan çatışmalar ise ısınan bölgeyi teyakkuzda tutmaya yetiyor. Zira İdlib’te sıkışan milyonların, Türkiye dışında kaçabileceği güvenli bir alan ya da alternatif bulunmuyor.-Tamer Yazar-