İhaleler durdurulmalı, kaynaklar millete aktarılmalı…

İhaleler durdurulmalı, kaynaklar  millete aktarılmalı…

Mullaoğlu, devlet görevlilerinin lüksten ve şatafattan vazgeçmesinin önemine vurgu yaptı

CHP Hatay eski İl Başkanı Servet Mullaoğlu, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, içinde bulunduğumuz hassas süreç içinde devlet görevlilerinin lüksten ve şatafattan vazgeçmesinin önemine değindi, ihalelerin durdurulmasının ve bütün kaynakların, onu oluşturan millete harcanmasının önemine vurgu yaptı. Mullaoğlu, açıklamasında şunlara yer verdi:
Devlet gibi büyük bir organizasyonu ve gücü, ‘millet’ oluşturmuştur. Bu nedenle ‘Devlet’, millet için vardır! Her zaman olduğu gibi, var olma nedenine uygun olarak, Devlet, onu oluşturan ‘millete’ sahip çıkmak zorundadır. Devlet çarkı, milletin seçtiği insanlar vasıtasıyla işler. Millet zor durumdayken, devlet adına görev yapan bireylerin milletin parasıyla safahat sürmeleri kabul edilemez!
Millet bu kadar zor durumdayken saraylar yaptırmaya devam etmek, milletin geçmediği köprüler yaptırmak, nüfus yoğunluğunun olmadığı yerde yol yaptırmak, Hala milyonlar değerinde arabalarla dolaşmak kabul edilebilir değildir!
Milletin daha fazla içinde bulunduğu, denetleyebildiği, bütün ideolojiler üstü, klasik yönetim anlayışlarından daha farklı, tamamen insan odaklı, dinamik bir yönetim anlayışına ihtiyaç vardır. Şu anda görevde bulunan bütün devlet görevlilerinin bu yönetim anlayışıyla hareket etmesi gerekmektedir. Devlet görevlilerinin lüks, şatafat, sadece yakınlarını, akrabalarını kayırma hastalığından derhal vazgeçmeleri gerekmektedir. Acil olmayan bütün projeler, ihaleler durdurulmalı ve bu bütün kaynakları, devlet, onu oluşturan milletine harcamalıdır. İnsanı yaşat ki Devlet yaşasın.” -Mehmet ÖZGÜN-