Ana Sayfa Arama Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

İHD 20. Genel Kurulu Ankara’da yapıldı:

Hatay’dan 2 İsim Yönetimde

Hatay’dan 2 İsim Yönetimde

İnsan Hakları Derneği (İHD) 20. Olağan Genel Kurulu, “Geçmişten geleceğe insan hakları, barış ve demokrasi için mücadelemiz sürüyor” şiarıyla, Hacı Bektaş’ı Veli Anadolu Kültür Vakfı Genel Merkezi Konferans Salonu’nda gerçekleştirildi. Genel Kurul’da, yeni bir Çalıştay Tüzük Kurulu yapılması da kararlaştırıldı. Türkiye’de yaşanan hak ihlallerine vurgu yapılan Genel Kurul’da yapılan seçim sonucunda, İHD Yönetim Kurulu şu isimlerden oluştu:
Öztürk Türkdoğan, Eren Keskin, Gülseren Yoleri, Rehşan Bataray Saman, Hüseyin Küçükbalaban, Hüsnü Öndül, Hatice Necla Şengül, Osman İşçi, Abdullah Zeytun, M. Tahir Saçaklıdır, Metin Kılavuz, Cihan Aydın, Mehmet Acettin, Nuray Çevirmen, Selahattin Okçuoğlu, Mehmet Aker, Bedri Kuran, İlhan Öngör, Cemal Babaoğlu, Hayrettin Pişkin, Servet Üstün Akbaba (Hatay İHD Başkanı), Ercan Yılmaz, Güldane Kılıç, Hamdi Bayhan ve Bülent Temel.
İHD Onur Kurulu’na; Reyhan Yalçındağ Baydemir, Aygül Demirtaş, Cüneyt Durmaoğlu, Hatay-Antakyalı Mithat Can ve İlyas Kara seçilirken, İnsan Hakları Derneği Genel Merkez MYK üyeliğine ise Hatay Şube Başkanı Servet Üstün Akbaba, Onur Kurul üyeliğine de Hatay Şube Delegesi Mithat Can seçildi. -Cemil Yıldız-