İHD Kongre yaptı, AKBABA yeniden başkan seçildi…

İHD Kongre yaptı, AKBABA yeniden başkan seçildi…

Mesaj: “adalet İçin Cezasızlıkla Mücadele”

İnsan Hakları Derneği (İHD) Hatay Şubesi’nin 17.Olağan Genel Kurulu, geçtiğimiz Cumartesi günü yapıldı, Servet Üstün Akbaba yeniden başkan oldu. Saat 11.00 ‘de, Akdeniz Mahallesi’ndeki Defne Evi’ nde pandemi kuralları çerçevesinde gerçekleştirilen kongreye; İHD Akdeniz Bölge Temsilcisi Avukat Yasemin Dora Şeker, İnsan Hakları Dernek üyeleri, siyasi partiler ve sivil toplum kuruluşları, demokratik kitle kurumları, sendika temsilcileri katıldı.
İHD’liler, salona astıkları “İstanbul Sözleşmesi haklarımızdan ve hayatlarımızdan vazgeçmiyoruz” yazılı pankartıyla protestoda bulundu.
Av.Yasemin Dora Şeker, Mutlu Aymaz ve Lümeys Dede’den oluşan divan yönetimindeki kongre, saygı duruşuyla başladı ve açış konuşması yapan Şube Eşbaşkanı Servet Üstün Akbaba, hak mücadelesine değinerek, “Adalet için cezasızlıkla mücadele gereklidir” dedi.
Genel Kurul’da söz alan İHD Akdeniz Bölge Temsilcisi Avukat Şeker, İHD’nin hak mücadelesini anlatırken, tüm hak ihlallerinin mücadele alanları olduğunu, halen en temel insan haklarını tartıştıklarını söyledi. Barış hakkı, ifade özgürlüğü ve kadın sorunlarına da değinen Şeker, tüm baskı ve engellemelere rağmen hak mücadelesini yürüttüklerini dile getirdi.
Faaliyet ve mali raporların okunması sonrası gidilen seçimde, İHD Hatay Şubesi’nin yeni yönetimi seçildi. Yönetime seçilen isimler şunlar:
Servet Üstün Akbaba, Ergül Sayın, Mürsel Tonguç Salmanoğlu, Av. Şükran Dağ Cabir, Cemile Sakuroğlu, Av.Suphi Zarif ve Selman Altınözü.
-Cemil Yıldız-