Ana Sayfa Arama Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

İHD Uyardı

İHD’ye göre Uzaktan Eğitim;

İHD’ye göre Uzaktan Eğitim; Çocukların kişiliğini, yeteneklerini, zihinsel ve bedensel gelişimlerini engelliyor!

İnsan Hakları Derneği (İHD) Hatay Şubesi, Milli Eğitim Bakanlığı’nın (MEB) uzaktan eğitim uygulaması ile beraber, çocukların kişiliğinin, yeteneklerinin, zihinsel ve bedensel gelişimlerinin engellendiği görüşünde.
İHD Hatay Şubesi’nin, Çocuk Hakları Komisyon Başkanı Servet Üstün Akbaba imzalı açıklaması şöyle:
“Eba ve Zoom üzerinden canlı derslere, öğrencilerin çoğu, teknolojik imkanlardan dolayı erişim imkanı bulamamakta. Hala tablet, bilgisayar ve internet sorunları yaşanmakta. Bu oran da yaklaşık yüzde 27.5’tir. Eğitime erişim imkanı bulamayan öğrenciler tespit edilerek, acilen ihtiyaçları giderilmelidir. Öğretmenlerin hafta da bir gün okula giderek işlediği derslerle ilgili formları teslim etmesi de, ayrıca sağlık açısından ciddi riskler içermektedir. Tüm bu nedenlerden ötürü, sizin imzaladığınız uluslararası sözleşmeleri hayata geçirmeniz ve uygulama sırasında oluşan sorunları gidermeniz gerekmektedir. Hak ihlallerine neden olacak uygulamalardan ve planlamalardan vazgeçin.
Türkiye’nin de imzacı olduğu, onayladığı, yürürlüğe koyduğu, ama yükümlülüklerini yerine getirmediği Birleşmiş Milletler Çocuk Haklarına Dair Sözleşme’nin gerekliliklerini ısrarla ve inatla hatırlatmaya, talep etmeye devam ediyoruz. -Cemil Yıldız-