Ana Sayfa Arama Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

İHH çalışmalarında hedef… Bölgedeki Çocuklar

İç savaşın hüküm sürdüğü

İç savaşın hüküm sürdüğü Suriye’nin kuzeyindeki, Hatay’a komşu sığınmacı kampları ve merkezi yerleşim yerlerindeki bölge okullarında eğitim gören öğrencilere yönelik, İHH İnsani Yardım Vakfı tarafından ‘Sevgi Öğünü’ projesi gerçekleştiriliyor.

İHH İnsani Yardım Vakfı tarafından hayata geçirilen ‘Sevgi Öğünü’ Projesi devam ediyor. Proje kapsamında, 10 bin savaş mağduru ve ihtiyaç sahibi öğrenciye, eğitim gördükleri okullarında haftanın 4 günü beslenme ikram ediliyor. Öğrencilere dağıtılabilmesi için beslenme uzmanları tarafından hazırlanan menülerde; lahmacun, sandviç, galeta, falafel, kek, ayran ve meyve suyu gibi çeşitli besinler bulunuyor.
İHH Suriye Çalışmaları Eğitim Koordinatörü Sebahattin Aydın, yaptığı açıklamada, projenin eğitim yılının sonuna kadar devam edeceğini söyledi. Aydın, Sevgi Öğünü Projesi’nin bağışlarla yürütüldüğünü belirterek, “BM raporuna göre, Suriye’de 2 milyonu aşkın çocuk okula gidemiyor. Bir şekilde okula gitme imkanı elde edenler ise zor şartlarda eğitim görüyor.
Suriye’deki okullarda; öğretmen, sıra, masa, yazı tahtası, kırtasiye malzemesi kadar beslenme ihtiyacı da önemli bir sorun teşkil ediyor. Bu sorunu gidermek amacıyla, bağışlarla yürütebileceğimiz Sevgi Öğünü Projesi’ni hayata geçirdik” ifadesini kullandı.
10 bini aşkın Suriyeli öğrencinin projeden faydalandığını anlatan Sebahattin Aydın, sözlerini şöyle sürdürdü:
“Suriye’nin kuzeyindeki İdlib, Afrin, el Bab, Cerablus, Tel Abyad ve Rasulayn bölgeleri başta olmak üzere, birçok sahada beslenme ikramlarımız sürüyor. Çoğunluğu yetim olan 10 binden fazla çocuğumuz bu projeden faydalanıyor. Bir çocuğun 1 günlük beslenme menüsünün maliyeti ise 5 TL tutuyor” dedi, tüm hayırseverleri Sevgi Öğünü Projesi’ne destek vermeye davet etti. Tamer Yazar