Kısa kısa haberler

Kısa kısa haberler

İki Farklı Ses!

İkisi de Tehlikeli…

Günümüzde sosyal medyada yankılanan bazı haberler büyük yankı yapabiliyor. Son olarak ilimizi yakından ilgilendiren, doğrulukları ise onaya muhtaç iki farklı, ancak önemli ve tehlikeli olabilecek mesajlar…
Fatih Caddesi’nde pompalı tüfek sesleri…
– Fatih Caddesi’nde seyir halinde olan magandalar, pompalı tüfek ile Fatih Caddesi’nde 1-2 el ateş etti. Herhangi bir olumsuz durumun yaşanmadığı hadisede olay yerine çok sayıda polis ekibi sevk edildi
BİR BAŞKA HABER!
Sayfamdaki tüm dostlarımın dikkatine… Yeni aldığım önemli haberi paylaşmak istiyorum. Bugün itibariyle sabah 8’de Harbiye Asım Gündüz İlkokulu civarında bıyıksız, uzun sakallı işid görünümlü bir takım şahıslar görülmüş ve polise haber verilmiştir. Ancak polis ekibi gelir gelmez söz konusu şahıslar kayıplara karışmıştır. Kameralar tarandığı halde, bu şahıslara ait herhangi bir görüntü iz bulunamamıştır.
Bana göre bu durum çok önemli ve çok ciddi. Herkese bu haberin ulaştırılması, herkesin bu konuda uyarılması ve şüpheli görülmesi durumunda mutlaka gerekli yerlere bildirilmesi gerekir.
Malum, Suriye’nin İdlib kentinde çok ciddi gelişmeler var. Suud’a bağlı El Kaide İdlib’in nerdeyse tamamında kontrolü ele geçirmiş durumda. Farklı odaklara hizmet eden örgütler arasında çatışmalar söz konusu ve bu çatışmaların Hatay’ımıza sıçratılmak istenmesi muhtemel. Dikkatli olunması gereken bir süreçteyiz arkadaşlar.

HATAY’DA İKİ FARKLI İKLİM
Arsuz, Çevlik ve Amik Ovası sıcaktan kavrulurken, Dörtyol’da gün boyu yağış yaşandı, ev ve işyerlerini su bastı, insanlar yollarda kaldı.
Dün, ilimizin kuzey ile güney bölgelerinde iki farklı iklim yaşandı. Dün sabaha doğru erken saatlerde başlayan sağanak yağışlar Dörtyol ilçemizde yaşamı felce uğrattı. Öğleye kadar süren yağışlar dolayısıyla insanlar yollarda kaldı, evleri ve işyerlerini su bastı, cadde ile sokaklarda göllenmeler oluştu. Dörtyollular, dün sabah uykularındayken başlayan sağanak yağış öğleye kadar aralıklarla sürdü ve yaşam felç etti.
Dün aynı saatlerde Çevlik, Arsuz, Amik Ovası ile Antakya ve Defne ilçelerinde ise hava bunaltıcı derecesinde sıcak idi. Yüksek ısı derecesi ile Antakya, Samandağ, Defne, Yayladağı, Reyhanlı ve Altınözü’nde vatandaşlar adeta bunaldı, yüksek sıcaklar nedeniyle korunaklı yerlerde kalmayı tercih etti.

MKÜ-BESYO’DA YETENEK SINAVINI KAZANANLAR BELLİ OLDU
Hatay Mustafa Kemal Üniversitesi (MKÜ) Beden Eğitimi Spor Yüksekokulu’nda okumaya hak kazanan ve özel yetenek sınavını kazananların isimleri açıklandı.
MKÜ-BESYO Yönetimi, 2017-2018 Özel Yetenek Sınavı’nı kazanan erkek ve bayan öğrencilerin isimlerini yayınladı.
MKÜ-BESYO’da okumaya hak kazanan aday öğrenciler şunlar:
KAZANAN ERKEKLER:
Ali Göktürk Benli, Deniz Aslan, Ahmet Yerlikaya, Mehmet Masum Akman, Mert Yol, Emre Aybar, Tolga Saraç, Nüsret Erdal, Hüsamettin Mete, Burak Altındal, İbrahim Halil Çalış, Ali Duman, Ferhat Özer, Volkan Yarboynu, Mehmet İklil Gedik, Emre Kanadlı, Hüseyin Eskici, Muhammed Enes Güneş, Fırat Sarıyıldız, Muhammed Fatih Işık, Burak Alkaya, Azad Kıran, Yusuf Erdoğan, Halil Ögüt, Ramazan Bahadır, Sefa Koluman, Cemal Geçgel, Mehmet Ali Özdemir, Duran Altun, Mikail Uçar, Abdullah Çaldır, Abdurrahman Çalıcıoğlu, Yusuf Sefa Yardımcı, Celal Dönmez, Hüseyin Akçan, Mehmet Siyahlar, Mehmet Mecit Aslan, Fesih Tirpan, Hüseyin Can Eceray, Erhan Evleksiz, Emre Korkmaz, Mehmet Can Ğoncagül, Hakan Oruç, Emre Harbelioğlu, Okan Aksoy, Hasan Uyğur, Hakkı Akku, Muhammed Bakır, Oğuzhan Yenibertiz, Onur Özkan, Vedat İnal, Mustafa Koçyiğit, Mehmet Ali Günkan, Enes Fatih, Vural, Muhammet Ali Yıldız, Muhammet Kerim Gülle, Yılmaz Yılmaz, Sinan Nefşioğlulları, Hasan Özçelik, Cevher Konak, Mehmet Ural, Mehmet Ali Damlar, Vural Sarı, Abdullah Yılmaz, Recep Oral, Furkan Güzel, Egit Sabak, Mahmut Keskinbıçaklı, Mehmet Reşit Karavaş, Nurettin Kaplanduran, Ahmet Haşim Kar, Ahmet Bişkener, Tarık Akıncılar, Seyit Ali Yaylacı, Ömer Yaldız, Ömer Koçak, İbrahim Şişik, Ahmet Onur Özdemir, Emir Cihad Camcı, Ömer Arık, Görkem Kılıçlar, Serdar Erdoğan, Bahattin Sansur, Mahmut Can Görgülü, Mustafa Çelik, Eser Çakmak, Burak Uşar, Delil Koç, Hüseyin Eti, Osman Avı, Ahmet Özkaya, Turgay Çalışkan, Hasan Bostancı, Sinan Gülen, Abdurrahman Bor, Mehmet Ali Yılmaz, Soner Biçer, Abdullah Yumuşal, Ramazan Baykuş, Batuhan Özdemir, Halil Başkan, Burhan Karaoğlan, Ali Keleş, Sercan Sayılır, Yunus Ertay, Ozan Mert Akoğlu, İsmail Nur, Süleyman Güleş, Musa Gençoğlu, Abdullah Şahin Yıl.
KAZANAN KIZLAR:
Sinem Dönmez, Gözde Demir, Yasemin Kurtağzı, Kübra Coşkun, Eda Çömden, Emel Sezgin, Dilan Güneş, Esra Karakaş, Nurcihan Kurt, İlknur Armut,Yasemin Çetinkaya, Aygül Tugal, Oya Telli, Gülcan Gül, Reyhan Fasulye, Katife Doğan, Sadiye Nur Kaçar, Ayselnur Doğruer, Didem Akyol, Ribel Usluoğlu, Çiğdem Karagöz, Havva Nur Karakuş, Zeynep Kurnaz, Merve Tuncer, Beyza Kaya, Rabia Toklu, Bermal Zilan Sevik, Beyza Siliarkalı ,Zeliha Özenç, Rümeysa Değirmenci, Zilan Kılıç, Havva Karadeniz, Zilan Turkut, Hikmiye Gülçin Güven, Rabia Yıldırım, Ebru Şener, Damla Durmaz, Ayşenur Topğuç, Nurhayat Bağlama, Hatice Kübra Öğretmen, Kevser Harmandalı, Çilem Çevirci, Ayçanur Altunok, Elif Doğan, Nimet Arslan, Melina Zeynep Avşar, Ayyüce Mıhcı, Hatice Oğul, Melek Demir, Ayşegül Çaylı, Diyanur Aydın.
MİLLİ KONTENJANI
Bayan Milli
Selenay Bati
Erkek Milli
Hüseyin Çakar
Erdem Kurt
Engelli Kontenjan
Salih Adar
MKÜ-BESYO’da özel yetenek sınavını kazananlar 14 Eylül’den itibaren kesin kayıtlarını yaptırabilecekler.

Çolakoğlu’nun kardeşi
ADEM ÇOLAKOĞLU KAZA KURBANI…
Antakyalı Gazeteci Mustafa Çolakoğlu’nun kardeşi Adem Çolakoğlu trafik kazası kurbanı oldu. Adem Çolakoğlu, dün geçirdiği trafik kazası sonucu hayatını kaybetti.
ANTAKYA, merhuma Tanrı’dan rahmet, kederli Ailesine başsağlığı diler.

Film Festivali
BAŞVURU 17-23 KASIM
Antakya 5. Uluslararası Film Festivali hazırlıkları başladı. Organizasyon şirketi ANSAM adına yapılan açıklamada, bu yıl 5.si düzenlenecek olan Film Festivali’ne katılım için başvuruların 17-23 Kasım tarihlerinde yapılacağı duyuruldu.

AMANOSLAR’DA YANGIN
7 Hektar alan kül oldu
Amanos dağları eteklerinde, Belen kesimine yakın olan Çerçikaya Mahallesi kırsalında gece orman yangını çıktı. Yangına iş makineleriyle müdahale edildi. Gece boyunca süren çalışma sonucu yangın kontrol altına alındı. Yangında, 7 hektarlık orman alanı büyük zarar gördü.
Ahmet Selçuk İlkan Konseri Bugün Antakya’da
Hatay Büyükşehir Belediyesi girişimiyle, 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 95’inci yıldönümü kutlamaları kapsamında Ahmet Selçuk İlkan Konseri bugün Antakya Belediye Parkı’nda yapılıyor. Söz Yazarı ve Şair Ahmet Selçuk İlkan, bu akşam saat 20.00’de Antakya Atatürk Parkı yanında Hataylı sevenleriyle buluşacak. Büyükşehir yetkilileri, muhteşem konsere tüm halkın davetli olduğunu duyurdu.

Hatay’da 1.7’lik Deprem
Hatay’da dün sabah erken saatlerde, Erzin-Gökdere merkezli minik ölçekte bir deprem yaşandı.
Kandili Rasathanesi ölçümlerine göre, 29 Ağustos Salı günü saat 01.57 sıralarında yerin 5 km derinliğinde 1,7’lik mini ölçekte bir deprem meydana geldi.