İktidarımızda Düzelteceğiz…

İktidarımızda Düzelteceğiz…

Topal, ÖSYM gibi bir kuruma olan güvenin bile dibe vurduğunu söyledi

      CHP Hatay Milletvekili Serkan Topal, KPSS ile ilgili yöneltilen iddiaların oldukça vahim olduğunu, ÖSYM gibi bir kuruma olan güvenin bile dibe vurduğunu söyledi.

      İddialar ardından ÖSYM Başkanının görevden alındığını belirten Milletvekili Serkan Topal, açıklamasında şunlara yer verdi:

“Bu yetmez! Milli Eğitim Bakanı ne iş yapıyor? O da görevden alınmalı. Yardım yataklık yapan herkes cezasını çekmeli. Milyonlarca gencimizin vebali var. 2022 KPSS ile ortaya atılan iddialar oldukça vahim. Paylaşılan veriler, olayın vahametini ortaya seriyor. Bu işin şakası yok. Emeğiyle dirsek çürüten milyonların vebali, ilgili kurumların üzerinde. Kamuoyunu ikna edecek açıklamalar yapılıp, soru işaretlerinin giderilmesi elzemdir! Kurumların içi o kadar boşaltıldı ki, ne liyakat kaldı ne de kurumlara olan güven. ÖSYM’nin dün yaptığı iki satırlık açıklama sonrası yaşananlar, ülkemiz için acı verici! ÖSYM gibi bir kuruma olan güvenin bile dibe vurduğu bir yerde gerisini siz düşünün. İktidarımızda düzelteceğiz.”

      Mehmet ÖZGÜN