İl Başkanı Şefik Çirkin:

İl Başkanı Şefik Çirkin:

İyi Parti, Hatay’ın Yükselen Yıldızı Olacak

İYİ Parti’nin ilimiz Hatay’daki oy oranının % 14-15’ler civarında olduğu kaydedildi. İl Başkanı A. Şefik Çirkin, İYİ Parti’nin Hatay’ın yükselen yıldızı olacağını bildirdi.
Çirkin’in açıklaması şöyle:
“Yapılan anketlere göre, İYİ Parti’nin Türkiye’de yükselişi devam ediyor Hatay’da ise % 14-15’lere dayanmış durumdayız. Bu, İYİ Parti’nin, siyasete sıkıca tutunduğunu ve yapılacak ilk seçimlerde en kuvvetli iktidar adayı olacağını gösteriyor.
Amacımız, sistem değişmezse, Genel Başkanımız Meral Akşener’i Cumhurbaşkanı, eğer Parlamenter sistem gelirse Başbakanlık makamında görmektir. Hatay’da ise genel seçimlerde % 6 civarında bir oy almış ve milletvekili çıkaramamıştık. Bugün gelinen noktada yapılan anketlerde, % 14-15 görünüyoruz. Ancak burada durmayacağız ve daha da yükseleceğiz.
Göreve geldikten sonra, Parti içi kongre çalışmaları ve pandemi dolayısıyla, sahaya tam anlamı ile inemedik. Ancak kongrelerimizde çok güzel bir yapılanmaya gittik. Çok değerli ilçe teşkilatlarını, demokrasini ışığı altında seçtik, seçtirdik. Üye sayımız, Hatay’da ikiye katlandı. Hatay halkı da, bu yeniden yapılanmayı gördü ve akın akın Partimize üye olmaya başladı.”
-EN BAŞARILI PARTİYİZ-
İYİ Parti İl Başkanı Şefik Çirkin, Partisinin, ilk genel ve yerel seçimde oylarını en çok arttıran parti olacağını belirttiği açıklamasında şöyle devam etti:
“Pandemi süreci bittiği an, sahaya ineceğiz. Hatay’da, ayırımsız, herkesle kucaklaşacağız. Bütün sosyal dilimlerde teşkilatlanmamızı tamamlayıp, genel seçimlere hazır olacağız. Siyasi anlayışımız; çatışmadan uzak, sevgi ve saygıya dayalı, aynı zamanda çözüm odaklı olacak. Başarımız, genel seçimlerin ardından, yerel seçimlerde de devam edecek ve birçok ilçeyi de halkımızın teveccühü ile inşallah İYİ’ler yönetecek. Projelerimiz hazır. Esnafımız, çiftçimiz, EYT’lilerimiz, işsizlerimiz ve diğer kesimlerimiz için net ve çok güzel projelerimiz var.
Sevgili Hataylılara, İYİ Parti’ye gösterdikleri ilgi ve sevgiye teşekkür ederiz. Biz de bu sevgiye layık olup, Hatay’ın sorunlarına hakim bir duruş sergileyeceğiz. Kamuoyuna Korona’sız günlerde buluşmak ümidiyle, en derin saygı ve sevgilerimizi arz ederiz.” -Cemil Yıldız-