İl il gezip sağlıklı yaşama davet ediyorlar

İl il gezip sağlıklı yaşama davet ediyorlar

BEE’O ile beslenme ve sağlıklı yaşam seminerleri Antakya’da devam etti

İl il dolaşan ve katılımcıları sağlıklı yaşama davet eden BEE’O Propolis’in dünkü durağı Antakya oldu.
Hatmek konferans salonunda düzenlenen seminerler ile halkı beslenme ve sağlıklı yaşam konularında bilinçlendirmeyi amaçlayan ve beslenmede arı ürünlerinin önemini vurgulayan BEE’O, Türkiye’nin dört bir yanında verdiği seminerler dizisine bir yenisini daha ekledi.
Kurulduğu günden bu yana arı ve arı ürünleri ile ilgili doğru bir bilinç yaratma misyonu ile etkinlikler düzenleyen BEE’O, uzmanlar ile gerçekleştirdiği Beslenme ve Sağlıklı Yaşam Seminerleri’nde, ebeveynleri ve sağlıklı yaşama önem verenleri bir araya getirdi. Antakya Defne Rotary Kulübü katkılarıyla düzenlenen seminer, BEE’O sosyal sorumluluk projeleri kapsamında ücretsiz olarak gerçekleştirildi.
“Sağlıklı Çocuklar, Mutlu Yarınlar…” sloganıyla alanında uzmanların yer aldığı seminerler dizisi Antakya’da yoğun katılımla gerçekleştirildi. Özellikle çocuk sağlığı ve beslenmesi üzerine kamuoyunu bilinçlendirmeyi amaçlayan seminer, katılımcıların yoğun ilgisini gördü.
Seminer, BEE’O Propolis Genel Müdürü Kurucu Ortak Gıda Yüksek Mühendisi Aslı Elif Tanuğur Samancı’nın açılış konuşması ve sonrasında propolisin sağlık ve beslenme açısından önemine dair verdiği bilgiler ile başladı. Tanuğur, konuşmasında propolisin beslenmedeki rolü ve Anadolu propolisinin farkı hakkında önemli bilgiler verdi.
Bununla birlikte, seminerde Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzman Doktoru Elif Çakır, çocuk beslenmesi ve ek gıdaya geçiş hakkında bilgi verirken, Diyetisyen Gülden Kılınç ise arı ürünlerinin sağlıklı beslenmedeki yerinden bahsetti. Son olarak, Psikoterapist/Pedagog Serap Melek Kılıç, yine çocuklarda beslenme rutinine dair bilgilerini paylaştı.
Propolis nedir?
Arıların bitki, sap, yaprak ve tomurcuklarından topladığı, güçlü anti-bakteriyel ve anti-oksidan etkilere sahip doğal bir arı ürünü olan propolis, kovandaki mikropları yok etmek ve arı kolonisinin sağlığını korumak için kullanılır. Bağışıklık sisteminin güçlenmesi ve hastalıklara karşı korunmaya yardımcı olur. -Mehmet ÖZGÜN-