İl Müdürü, 2020’nin Son Günü Hastanede!

İl  Müdürü,  2020’nin  Son  Günü  Hastanede!

Tedavi değil, kontrol ve incelemede…

Hatay İl Sağlık Müdürü Dr. Mustafa Hambolat, 2020’nin son gününü Hatay Devlet Hastanesi’nde geçirdi. Kısa süre önce koronavirüse yakalanıp evde tedavisini tamamlayan İl Müdürü Dr. Hambolat’ın Devlet Hastanesi ziyareti, tedavi amaçlı değil, kontrol ve inceleme amaçlı gerçekleşti. İl Müdürü Dr. Hambolat, Devlet Hastanesi incelemesini spor giysi ile yaptı.
Kurumdan yapılan açıklamada, “2020 yılının son mesai günü, Hatay İl Sağlık Müdürümüz Dr. Mustafa Hambolat, Hatay Devlet Hastanesi’ne ziyarette bulundu. Gerçekleşen ziyarete, Kamu Hastaneleri Hizmetleri Başkanı Dr. Ali Pekmezci de refakat etti” denildi ve şu bilgi aktarıldı:
“Sağlık İl Müdürümüz Dr. Hambolat, Hastane’nin acil servis hizmet alanı da dahil olmak üzere, Kovid-19 hizmeti sunulan alanlarında incelemelerde bulundu. Hastane yönetiminden, pandemi süreci ve yeni yıl tatili dolayısı ile alınan tedbirler hakkında bilgi aldı ve istişarelerde bulundu. Hizmet alanlarında karşılaştığı sağlık personeli ile kısa sohbetler gerçekleştiren İl Müdürümüz, çalışanların yeni yıllarını kutlayarak, başarı diledi. Acil servis ve Kovid-19 polikliniklerinde karşılaştığı hasta ve hasta yakınlarına ise şifa dileklerinde bulundu. Temaslarının ardından da tesisten ayrıldı.” -Selvi Günay-