İmar Revizyonu 11 Temmuz’da BŞB Meclisinde

İmar Revizyonu 11 Temmuz’da BŞB Meclisinde

İskenderun Meydan Mahallesi sakinlerine müjdeyi CHP’li Ali Mutlu verdi

İskenderun Meydan Mahallesi sakinlerinin imar revizyonu ile ilgili isteklerinin ilçe belediyesinde ele alınmaması olayı üzerine, İskenderun Belediye Meclisi’nin CHP’li üyesi Ali Mutlu, gelişmeyi paylaştığı Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş’tan, Meydan Mahallesi sakinleri için müjde sayılabilecekte sözler aldığını bildirdi.

Mutlu, gelişmeyle ilgili şunları söyledi:

“Dün, Meclis gündemine konu olan, Hatay Büyükşehir Belediyesi İmar Komisyon Başkanı Sayın Erdem Ünlüçetinkaya’nın tehdit ve tahrik içeren konuşmalarına cevap vermek adına şahsımı arayan, Hatay’ın Başkanı Sayın Doç. Dr. Lütfü Savaş, ‘Kimse hiç merak etmesin. Ülkemizin, şehrimizin ve İskenderun’umuzun menfaatleri ile ilgili hizmet ve projeleri ivedilikle yerine getirmeye her zaman olduğu gibi bugün ve yarın da devam edeceğiz.

İskenderun Meydan Mahallesi ile ilgili imar revizyonunu da birilerinin tehdit ve tahrik içeren konuşmalarına pabuç bırakacağımızdan değil, Meydan Mahallesi halkının, iktidar partisinin rozetini taşıyan belediye idaresi tarafından daha fazla mağdur edilmemesi için 11.08.2022 tarihindeki Hatay Büyükşehir Belediye Meclisi gündemimize taşıyacağız’ dedi ve söz konusu müjdeyi Meydan Mahallesi sakinlerine ve İskenderun halkına iletmemi rica etti.

Ben de Sayın Başkanım Doç. Dr. Lütfü Savaş’ın mesajını siz sevgili İskenderun halkına ve Meydan Mahallesi sakinlerine iletiyor, İskenderun’un menfaatleri konusundaki hassasiyetimizin dün olduğu gibi bundan sonraki süreçte de devam edeceğini beyan ediyorum.” -Haber/Cemil Yıldız-