İmkanlar Hatay için seferber edilecek

İmkanlar Hatay için seferber edilecek

Milletvekili Ertem, Bakan Özlü’yü makamında ziyaret etti, ilimizdeki sanayi sitesi yatırımları masaya yatırıldı …

CHP Hatay Milletvekili Dr. Birol Ertem, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü’yü makamında ziyaret etti. Milletvekili Ertem,  Hatay’da yapımı devam eden ve yapımına başlanılması düşünülen projelerle ilgili Bakan Faruk Özlü’yle birebir görüşmelerde bulundu.

Milletvekili Dr. Birol Ertem, Hatay’da yapımı devam etmekte olan Antakya Mobilyacılar Sitesi ile Reyhanlı Sanayi Sitesi’nin bir an önce bitirilmesi ve yapımına başlanacak olan Antakya Ayakkabıcılar Sitesi ile Kırıkhan Sanayi Sitesinin ivedilikle başlanıp hayata geçirilmesi, ayrıca Hatay’ın sanayisiyle ilgili destek ve teşviklerin arttırılması, Hatay Ekonomisinin içinde bulunduğu sıkıntıları Bakan Faruk Özlü’ye aktardı, fikir alışverişinde bulundu.

Oldukça samimi bir ortamda geçen ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, yapımı devam eden projeler ile ilgili çalışmaların hızlandırılıp bir an önce bitirilmesi ve yapımına başlanması düşünülen projelerle ilgili de bir an önce başlaması için tüm imkanların seferber edileceğini belirterek, Milletvekili Dr. Birol Ertem’e teşekkür etti.

Mehmet ÖZGÜN