Ana Sayfa Arama Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

İmkanlarımız Mehmetçik için

Başkan Kimyeci, sınır bölgesine

Başkan Kimyeci, sınır bölgesine lojistik destek verdiklerini vurguladı

Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci, bir tv programında yaptığı açıklamalarda, sınır bölgesine yönelik lojistik destek verdiklerini söyledi, milletin imkanlarını, milletimizin evladı Mehmetçik için kullandıklarını vurguladı.
Başkan Kimyeci, açıklamalarında şunlara yer verdi: “Mehmetçiğimizin moral ve motivasyonu tam, vatan sevgisi, millet sevgisi zaten tartışılmaz. Er’inden en üst rütbedeki generaline varıncaya kadar hepsi şehit olmak için adeta birbiriyle yarışıyor. Ben bundan gurur duyuyorum. Mehmetçiğimizin herhangi bir eksiği, bir ihtiyacı tabi ki yok, hükümetimizin destekleri ile her türlü ihtiyaç duyabilecekleri şey mevcut. Ancak halkımız Mehmetçiği kendi evlatları gibi gördüklerinden şehrimizden, ülkemizin dört bir yanından onları görmeye, kucaklamaya, uğurlamaya geliyorlar. Sınır bölgemiz adeta bir ziyaret noktası haline geldi. Hatay’ımıza gelmeleri, Mehmetçiğimizi ziyaret etmelerinden dolayı teşekkür ediyorum. Mehmetçiğimizin elbette hiçbir şeye ihtiyacı yok ama vatandaşımız sağ olsun onların yüreğini sıcak tutabilmek adına, gönüllerinden gelen mektuplar, kaşkollar, el emeği yemekler, kumbaralarındaki paralara kadar getirerek Mehmetçiğimize destek olmaya çalışıyorlar bundan dolayı minnettarız.
Biz Antakya Belediyesi olarak Mehmetçiğimizin ayağına taş değsin istemiyoruz. Bu anlamda Mehmetçiğimize destek veren ekipman taşıyan araçların geçişlerini kolaylaştırmak amacıyla sahip olduğumuz 185 iş makinamızla 24 saat aralıksız, 8 saatte bir vardiya değiştirmek suretiyle ekiplerimiz orada, yol açıyor, zemin düzenleme çalışması yapıyoruz. Milletimizin imkanlarını, milletimizin evladı olan Mehmetçiklerimize kullanıyoruz. Yol çalışmalarında 15 kamyon, 1 greyder, 2 loder, 1 paletli ekskavatör, 2 lastikli jcb kepçe iş makinası görev yaptı. İhtiyaç duyulan her bir aracımız Mehmetçiğimizin emrinde. Her biri bizim evlatlarımız, onların rahat edebilmesi için ne gerekiyorsa bir vazife olarak görüyor, hızlıca yerine getiriyoruz. Örneğin Hatay Devlet Hastanesi kavşağında Hastane yönetimi ve güvenlik güçlerimizden gelen talep doğrultusunda, belediye ekiplerimizle 3 adet ambulans helikopterlerinin rahatlıkla iniş yapabileceği pistinin yapımını sağladık.”
Şehit aileleri 50 adet Koç’u Mehmetçiğe bağışladı …
Türkiye’nin dört bir yanından gelen şehit ailelerinin ilimiz ziyareti hakkında görüşlerini bildiren Başkan Kimyeci, “Türkiye’nin dört bir yanından gelen şehit ailelerimizle birlikte sınır bölgesinde olmak bizler için gurur vesilesi oldu. Kendilerine ayrıca teşekkür ediyorum. Tabi bu ziyarette teşrif eden şehit ailelerimizden şehidimiz Alp Taşdemir’in babası sayın İbrahim Taşdemir büyüğümüz, Habib-i Neccar Camii’nde sabah namazını bizzat kıldırdı, öncesinde tüm Mehmetçiğimize fetih duası okundu. Biz de Antakya Belediyesi olarak naçizane bir çorba ikramında bulunduk. Ardından şehit ailelerimiz 50 tane koçu Mehmetçik vakfı vesilesi ile Afrin harekatında görevde olan askerlerimize hediye ettiler, sınır bölgesine giderek askerlerimize moral motivasyon verdiler. Son olarak şehit ailelerimizle birlikte öğle yemeğinde birlikte olduk ve şehit ailelerimizi uğurladık. Kendilerine çok teşekkür ediyorum” dedi.
Harekat, farklı hesapları olanların oyununu bozdu
Başkan Kimyeci Afrin harekatının amacı ile ilgili yaptığı açıklamada şunlara değindi: “Hükümetimiz sınır güvenliğimizi korumak, artık şehrimize yönelik saldırı yapılır hale gelen terör koridorunun oluşmasını engellemek, bölgemize barış ve huzuru getirmek, gerek Suriye’de vatandaşların huzur ve güvenliğini sağlamak gerekse bizim ülkemizdeki Suriyelilerin ülkelerine dönmelerini sağlamak amacıyla bir ortam hazırlanıyor. Türkiye, dünya liderimiz ve Başkomutanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde ve kahraman Mehmetçiğimizin azim ve kararlılığıyla yürüttüğü ‘Zeytin Dalı Harekâtı ile ülkemiz üzerinde farklı hesabı olanların oyununu bozmuştur. Sınırlarımızı güvenli hale getirmek, ülkemizi tehdit eden terör unsurlarını yok etmek amacıyla başlatılan bu operasyonda Millet olarak duamız Mehmetçiğimizledir.
Suriyeli misafirlerimizle bu güne dek güvenli bir bölge oluşmadığı için geldikleri ülkemizde, işimizi, apartmanımızı, vatanımızı paylaştık. Sıcak savaşın içerisinde, ateşin içerisine geri göndermeye milletimizin gönlü razı olmadı. Biliyorsunuz daha önce Fırat Kalkanı harekatı ile oluşturulan güvenli bölgeye yaklaşık 500 bin Suriyeli geri dönerek yaşamlarını kendi topraklarında sürdürüyorlar. Aynı şekilde Afrin operasyonu ile burada büyük bir güvenli bölge oluşturulacak. Bunun sonucunda da ülkemizde bulunan üç buçuk milyon, Antakya’da yaklaşık 150 bin, Hatay genelinde ise 500 bine yakın Suriyeli misafirimiz var. Bunların bölünmeden, parçalanmadan, bir bütün olarak, kardeşlik bağları içerisinde yeniden kendi devletlerini, milletlerini kurarak, demokratik bir yaşam sürmelerini sağlamak suretiyle, biz orta ve uzun vadede hakkın hakim olduğu bir sistemi kurmak, barış ikliminin tesis edildiği, karışın hakim olduğu bir ortamın gereklerini Sayın Cumhurbaşkanımız yapıyor. Bizler de bu uğurda ne gerekiyorsa yapmaya hazırız, Cumhurbaşkanımızın destekçisiyiz. 81 milyon vatandaşımız gibi bizlerde bu uğurda şehit olmaya hazırız.”  -Mehmet ÖZGÜN-