Ana Sayfa Arama Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

İMO 64 yaşında…

İnşaat Mühendisleri Balosu, ekonomik

İnşaat Mühendisleri Balosu, ekonomik sıkıntının meslek mensupları üzerindeki olumsuz etkileri ışığında sönük geçerken, meslekte 50-40 ve 25.yılı tamamlayanlara Şükran Plaketi verildi.

Hatay İnşaat Mühendisleri Odası yönetici ve üyeleri, geçtiğimiz hafta sonunda 64.yıl balosunu gerçekleştirdi. Balo’da konuşan Oda Başkanı Selim Harbiyeli, gerginlikler ve sıkıntılar içinde kutladıkları gecede en büyük sıkıntının, mevcut ekonomik durumun sektöre ve mesleğe olan olumsuz etkileri olduğuna dikkat çekti. Şehir Kulübü’ndeki İnşaat Mühendisleri Balosu’na, meslek mensupları aileleriyle katılırken, katılımcılar, her şeye rağmen eğlenmeye ve sıkıntılarını unutmaya çalıştı. Gecede bir konuşma yapan Oda Başkanı Selim Harbiyeli, tüm sıkıntılara rağmen, mesleki yetki ve attıkları imzanın kendilerine yüklediği sorumluluğu bilerek, budanan yasal haklarını yeniden kazanmaları gerektiğine vurgu yaptı ve şöyle devam etti:
“Yasal haklarımızın yetersizliği, mevcut ekonomik durum içerisinde işsizlik, ücret düşüklüğü ve haksız rekabet gibi önemli sorunlar doğuruyor. Bu nedenle, daha çok birliğe ve dayanışmaya ihtiyacımız var. Görevimiz, hep birlikte yaşamakta olduğumuz sorunları çözmek ve mesleğimizin toplumdaki yerini ve etkinliğini yükseltmektir. Biz de bu çerçevede, bütün olumsuzluklara rağmen eğitim seminerleri, paneller ve daha birçok aktivite ile bu yapıyı korumaya ve hizmet etmeye çalışıyoruz.
Geçmişi, anımsama becerisini yitirmiş olanlar, gelecekle ilgili planlama yapamazlar. İnsanın, geçmişini beyninde canlandırma becerisi, aynı zamanda geleceği sağlıklı bir şekilde kurmasının yolunu açar. Bu nedenle de, Odamızın ve mesleğimizin geçmişi, gecesini gündüzüne katarak fedakarca çalışanların ve dünümüzü bugünlere taşıyanların tarihidir. Bu tarih, aynı zamanda mesleğe bağlılık, kamu yararını her şeyin önünde tutan ve emeğe olan saygıyı dikkate alan bir tarihtir.”
Gecede daha sonra, meslekte 50 yıl, 40 yıl ile 25 yılı geride bırakan kıdemlilere Şükran Plaketleri verildi.
Oda Başkanı Selim Harbiyeli, mesleğin kıdemli ağabeylerinin ülke ve meslek gelişimi için yıllarını verdiklerini, önemli hizmetler gerçekleştirdiklerini bildirdi ve saygıyı hak ettiklerini anlattı.
İnşaat Mühendisleri Odası balosunda şükran plaketi alan mesleğin kıdemlileri şunlar:
50.YIL PLAKETİ: Yahya Bulgurcu
40.YIL PLAKETİ: Mahir Mısırlıoğlu, İsmail Çelik, Rasim Emir, Abdulkadir Melek, Ekren Baldıran, Ahmet Över, Sabah Rencüzoğullar.
25.YIL PLAKETİ: Ali Hoca -Haber/Cemil Yıldız-