İmzalar Atıldı

İmzalar Atıldı

Hedef, daha ‘yeşil’ bir Arsuz…

İmzalanan protokolle beraber “Yeşil Arsuz’u Seviyorum” kampanyasına başlangıç yapılırken, imzalar, Arsuz Belediye Başkanı Asaf Güven ile İlçe Kaymakamı Musa Sarı tarafından atıldı.

Arsuz ilçesi genelinde yoğun bir çalışma programı yürüten İlçe Belediyesi, daha yeşil bir Arsuz hedefiyle önemli bir protokole imza koydu.
Konuya ilişkin bir bilgilendirme yapan, Arsuz Belediye Başkanı Asaf Güven, bundan böyle uygulama safhasına geçecek çalışmaya dair şunları söyledi:
“Belediyemiz, Arsuz Kaymakamlığımız, İlçe Nüfus Müdürlüğümüz ve Uluçınar Orman Şefliğimiz işbirliğiyle gerçekleştireceğimiz ‘Yeşil Arsuz’u Seviyorum’ kampanyamızın protokolünü, Kaymakamımız, Sayın Musa Sarı ile birlikte imzaladık.
Daha yeşil bir Arsuz için ilçemizde evlenen ve yeni doğan vatandaşlarımızın önemli günlerinin anısına yönelik fidanlarımızı toprakla buluşturacağız.”
İmzalanan protokole dair konuşan bir vatandaş, turizmi ile ön planda olması gereken ilçenin en büyük ihtiyaçlarından birinin ‘çevresel hassasiyet’ olduğuna işaret ederken, şu mesajı verdi:
“İmzalanan protokol, hem teşvik edecek hem de herkesi bu sürece dahil edecek. Bütün dünyada olduğu gibi, bizlerin de, giderek daha fazla tahrip olan çevre konusunda endişelerimiz var. Belediyemizin ve Kaymakamlığımızın başı çektiği bu organizasyon, biraz da bu yüzden çok önemli. Çocuklarımıza daha yeşil bir dünya vermek için, atılan küçük bir adım, ama önemli de bir adım. Emeği olan herkese teşekkürler.” -Tamer Yazar-