İnşaat sektörünün nabzı Antakya’da atacak …

İnşaat sektörünün nabzı Antakya’da atacak …

İlk olma özelliği taşıyan “Yapı İnşaat ve Gayrimenkul Fuarı”, 3-7 Mayıs tarihleri arasında ziyaretçilere kapılarını açacak …

Hatay, önemli bir organizasyona daha ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor. Türkiye Odalar ve Borsalar (TOBB) desteğiyle, Hatay Valiliği ile Hatay Büyükşehir Belediyesi önderliğinde ve Hatay İnşaatçılar Odası Organizatörlüğünde 1. Hatay Yapı İnşaat ve Gayrimenkul Fuarı 03-07 Mayıs 2017 tarihinde Antakya’da kapılarını ziyaretçilere açacak. Bir ilk niteliği taşıyan, organizasyon ile inşaat sektörünün nabzı Antakya’da atacak.
İnşaatçılar ve Boyacılar Odası Başkanı Mehmet Alakuş, dün Hatay Gazeteciler Cemiyeti’nde düzenlediği toplantıda, organizasyon ile ilgili açıklamalarda bulundu. 1. Hatay Yapı İnşaat ve Gayrimenkul Fuarı 03-07 Mayıs 2017 tarihinde kapılarını ziyaretçilere açmayı, üretici ve tüketici firmaları bir araya getirerek büyük Pazar alanı oluşturmayı hedeflediğini söyleyen Alakuş, Antakya’da otogar karşısı olan 25 bin metrekarelik alanda gerçekleştirilecek olan Hatay Yapı İnşaat ve Gayrimenkul Fuarının 81 ilden katılımcılarını beklediğini bildirdi.

Fuarla, yeni iş ve iş birliği fırsatları yaratılacak …

TOBB ve KOSGEB desteğiyle düzenlenen 1. Hatay Yapı İnşaat ve Gayrimenkul Fuarının, sektörde Akdeniz ve Ortadoğu bölgesinin platformu olmayı öngördüğünü söyleyen Alakuş, şunları dile getirdi: “Bir çok siyasinin, işadamının yanı sıra inşaat malzemeleri ve makineleri, emlakçıları, büyük iş makinaları ve gayrimenkulcüleri bir araya getirmeyi hedefliyor. Yap-satıcıları uluslararası iş makinaları, yapı ekipmanları ve inşaat teknolojilerini, ev almayı düşünenleri veya dekore etmek isteyenleri 5 gün boyunca bir arada tutarak sektörün nabzını tutmayı amaçlıyor. Sektör temsilcilerine yeni satın alma, iş geliştirme, yeni iş ve iş birliği fırsatları yaratılması amacıyla düzenlenen fuar iş geliştirmeye katkı ve ihracatın artmasına ivme sağlamayı hedefliyor. Türkiye’de ve özellikle de Akdeniz bölgesinde önemli bir ticari platformu oluşturuyor.

Fuarla birlikte, Hatay’ın daha da büyümesini hedefliyoruz …

İnşaat sektörünün önemli yapı taşları arasında yer alan iş makinaları sektörü, her geçen gün giderek büyüyen inşaat sektörü, kentsel dönüşüm ve mega projelerle büyüme ivmesini hızlandırıyor. Hatay’ın bu fuarla birlikte Türkiye sıralamasını da yükseltmesine katkı sağlayacağı inancındayız. Gelişmişlik ve ekonomi düzeyi göstergeleri arasında ye alan iş ve inşaat makineleri ve ekipmanları sektörü, Pazar büyüklüğü bakımından ülkemizin can damarları arasında yer almaktadır.
2016 Türkiye’nin en büyük sanayi şehri sıralaması verilerine göre Hatay merkezli 8 şirketin ürettiği satış rakamı 12,8 milyar TL, yani 23 şirketli Gaziantep, 27 şirketli Ankara’dan daha fazla ciro elde etmiş durumda. Düzenlenecek fuarla birlikte bu rakamda gözle görülür bir artış hedeflemek ana prensibimiz ve temennimiz. Gerçekleşecek olan bu fuarda desteklerini esirgemeyen Hatay Valisine, Hatay Büyükşehir Belediye Başkanına, Antakya Belediye Başkanına, Ticaret Odaları ve Borsalarına, ayrıca sivil toplum kuruluşlarına teşekkür ederim.”-Mehmet ÖZGÜN-

(Visited 1 times, 1 visits today)