İnsanlık dersi gibi

İnsanlık dersi gibi

Ukrayna’da;  uçuşan roketler ve insanların  fırlattığı bombalardan çocuklar katledilirken…

Çoban köpeği, sürüdeki oğlakları sütüyle besliyor

Rusya’nın Ukrayna’yı saldırdığı, sivillerin katledildiği bir süreçte, ilimiz Kırıkhan’da bir çoban köpeğinin sürüdeki oğlakları kendi sütüyle beslemesi, video ile kayda geçirildi.

Kırıkhan’daki, insanlığa ders olacak nitelikteki olay, Başpınar Mahallesi’nde yaşandı. Oğlak sürüsüne çobanlık yapan Beyazıt Sayar adlı genç, 3 oğlağını, çoban köpeğinin emzirdiğini gördü. Oğlakları, anneleri olmasına rağmen köpeğin emzirdiğini gören Sayar, o anları cep telefonuyla kayda aldı.

Çoban Beyazıt Sayar, tanık olduğu ilginç olayı şöyle anlattı:

“Oğlaklar, 15 gün önce doğdu. Onları, çoban köpeğim ‘Lusi’nin emzirdiğini gördüğümde, hem şaşırdım hem de mutlu oldum. Hoşgörü kenti Hatay’da bu manzaranın yaşanması beni çok sevindirdi.”

Hatay Tabiatı Koruma Derneği Başkanı Abdullah Öğünç de Çoban Beyazıt Sayar’ın kendisine haber vermesi üzerine videoyu izlediğini ve çok duygulandığını kaydederek, insanlığa örnek bu ilginç olayı şöyle paylaştı:

“Son zamanlarda izlediğim en şirin kayıtlardan biri. Olay yeri, Kırıkhan Başpınar Köyü. Çoban köpeğinin keçi oğlaklarını emzirip, onlara annelik iç güdüsü ile sarılması ne kadar güzel bir olay. Görüyorsunuz işte, burası Hatay. Hoşgörü şehri Hatay!”

-Cemil Yıldız-