“İnsanlık Ölmemiş” Dedirten Olay

“İnsanlık Ölmemiş” Dedirten Olay

İki kadın, kuyumcuda alışveriş yaptıktan sonra, çıkarken yere yüklü miktarda para düşürdü. Kuyumcu, parayı buldu ve hemen sahiplerini aradı. Toplum Gönüllüleri desteğiyle, parayı kaybeden 2 kadın bulundu ve paraları teslim edildi

Çarşamba günü, Antakya’da çarşı merkezinde bir kuyumcudan alışveriş yaptıktan sonra ayrılan iki kadının, içinde yüklü para olduğu belirtilen bir cüzdan düşürdükleri ortaya çıktı. Kuyumcu, içi para dolu cüzdanı aldı ve kendi işyeri kamerasında, cüzdanı düşürdüklerini belirlediği iki kadının fotoğraflarını sosyal medyada yayınlatarak, çok kısa sürede bulmayı başardı ve parayı kendilerine teslim etti.
Dün sabah sosyal medyada yer alan, paranın kayıp olduğu ile ilgili duyurunun hemen ardından, çok sayıda kişi parayı kaybedenleri aramaya başladı. Ali Nurlu’nun başkanı olduğu Toplum Gönüllüleri Derneği, örnek bir tavır sergiledi ve tüm üyelerinin konuya el atmalarını sağladı.
Cüzdanın ilk bulunduğunda, Toplum Gönüllülerinin mesajı şöyle oldu:
“Bu ablalarımızı tanıyan var mı? Bu ablalarımız, hayırseverimiz olan bir kuyumcudan alışveriş yaptıktan sonra, hatırı sayılır bir parayı yere düşürmüştür. Yeryüzü meleği olan dürüst kuyumcumuz, bulduğu parayı onlara iade etmek istemektedir.”
Para sahiplerinin kısa sürede bulunma-sının ardından, Toplum Gönüllüleri, ikinci paylaşımını şöyle yaptı:
“İnsanlık ölmemiş. Kuyumcuda yüklü paralarını düşüren ablalarımızı, domino etkisi yaratan paylaşımlarınız sayesinde kısa bir zaman zarfında bulduk. Yeryüzü meleğimiz olan dürüst kuyumcumuz, bulduğu parayı ablalarımıza teslim ederek, insanlık vazifesini yerine getirmiştir. Hayırseverimiz olan kuyumcumuzdan Allah razı olsun. İnsanlığınız ve duyarlılı-ğınız için biz Toplum Gönüllüleri sizlere minnettarız. İyi ki yaşamımızdasınız.” -Duygu Ertaş-