İş Bırakıyoruz!

İş Bırakıyoruz!

Hürriyet Sağlık-Sen Basın ve Dış İlişkilerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Serdar Kahraman, 30 Haziran Perşembe ve 1 Temmuz Cuma günleri iş bırakma eylemi yapacaklarını duyurdu.

Hürriyet Sağlık-Sen Genel Merkez Yönetim Kurulu, aldığı kararla, tüm üyeleri ile birlikte, tüm sağlık kuruluşlarında, riskli birimler hariç olmak üzere, 30 Haziran Perşembe ve 1 Temmuz Cuma günleri iş bırakma eylemi yapacaklarını duyurdu.
Hürriyet Sağlık-Sen Basın ve Dış İlişkilerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Serdar Kahraman, Antakya’da, Yeni Hatay Gazeteciler Cemiyeti’nde (YHGC) düzenlediği toplantıda, yapacakları eyleme ilişkin açıklamalarda bulundu.
İş bırakma sebeplerini sıralayan Kahraman, şunları söyledi:
“İş bırakıyoruz! Çünkü sağlık çalışanları, özellikle de pandemi süreci başta olmak üzere, son yıllarda hak ettiği değeri bir türlü göremediği gibi, sahip olduğu birçok hakkı da kaybetmiştir. İş bırakıyoruz! Çünkü Sağlık Bakanı, kurum içerisinde ayrımcılık yapmaktadır. İş bırakıyoruz! Çünkü teselli mahiyetinde ‘geriye dönük enflasyon farkı’ değil, iyileştirme amaçlı ‘ileriye dönük gerçek enflasyon oranında zam’ istiyoruz. İş bırakıyoruz! Çünkü sosyal hakları bile verirken adil değilsiniz. İş bırakıyoruz! Çünkü Aile Hekimleri mutlu değil. İş bırakıyoruz! Çünkü Sağlık Bakanlığı’nda MOBİNG var. İş bırakıyoruz! Çünkü yaşamak için ve yaşatmak için eylemdeyiz.
Sağlık çalışanlarının yaşatmak olan asıl işleri yanı sıra onların bir yaşam hakları olduğu da unutulmamalıdır. Bırakın yaşatalım, bırakında yaşayalım!”

-Tamer Yazar-