İş Dünyası Patronluğuna Antakyalı

İş Dünyası Patronluğuna Antakyalı

Tüsiad Başkanlığı’na Erol Bilecik

Antakyalı İşadamı Erol Bilecik, Türkiye’nin en büyük işveren kuruluşu olan TÜSİAD’ın başına getiriliyor. Bilişim sektöründe öncü kuruluşlardan INDEX’in CEO’su olan Erol Bilecik’in bu yöndeki teklifi sıcak karşıladığı belirtiliyor.

Kulis bilgilerine göre, TÜSİAD’ın teknoloji sektörüne yakın üyelerinden Index Grubun kurucusu Erol Bilecik, başkanlık konusunda ikna edildi. Yönetim Kurulu’na kimlerin gireceği ise henüz belli değil.

-Erol Bilecik kimdir?-

TÜSİAD Yönetim Kurulu Üyesi Erol Bilecik, 1962 Antakya doğumlu. İlk, orta ve lise eğitimini yine Antakya’da tamamladı. 1987’de İTÜ Bilgisayar Mühendisliği Bölümü’nden mezun olarak Türkiye’nin ilk bilgisayar mühendisleri arasında yer aldı. 1987’de Alman teknoloji şirketi Nixdorf Computer’de sistem analisti olarak çalışmaya başladı. 2 yıl sonra 3 arkadaşıyla birlikte Index Bilgisayar’ı kurdu. Bilecik, bugün 600 personele ve 8.000’den fazla iş ortağına Index Grubun sahibi. Bilgisayar sektörünün en köklü toplum kuruluşlarından TÜBİSAD Başkanlığı ve İTÜ Mezunlar Konseyi Yönetim Kurulu Başkanlıkları yapan Bilecik, Türkiye Bilişim Vakfı (TBV), 1907 Fenerbahçe Derneği ve Girişimcilik Vakfı’nda (GİRVAK) Yönetim kurulu üyesi.  EROL Bilecik’in sahibi olduğu Index, bugün 200’den fazla teknoloji devinin Türkiye distribütörü.

-Cemil Yıldız-