İş dünyasının kalbi Antakya’da atacak

İş dünyasının kalbi Antakya’da atacak

İki Bakan’ın da katılımıyla TÜRKONFED 22. Girişim ve İş Dünyası Zirvesi kentimizde yapılacak

Çatısı altında yer alan 29 federasyon ve 235 dernek üzerinden 24 bin iş insanı ve 40 bine yakın şirket ile Türkiye’nin “gönüllü ve bağımsız” en büyük iş dünyası örgütü olan Türk Girişim ve İş Dünyası Konfederasyonu (TÜRKONFED), Doğu Akdeniz Sanayi ve İş Dünyası Federasyonu (DASİFED) ev sahipliğinde, 22. Girişim ve İş Dünyası Zirvesi’ni Antakya’da düzenlemeye hazırlanıyor.
DASİFED Başkanı Faruk Ekinci, dün konak Restoran’da düzenlediği toplantıda, gerçekleştirilecek zirvenin önemine dikkat çekti. Ekinci, 17 Kasım’da Ottoman Otel’de, “Güçlü İşletmeler, Güçlü Ekonomi” temasıyla düzenlenecek olan zirvede, T.C. Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, TÜRKONFED Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Turan, TÜSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Erol Bilecik ve DASİFED Başkanı Faruk Ekinci açılış konuşmalarını yapacaklarını bildirdi.
Ekinci, zirve kapsamında ayrıca, TÜRKONFED ve Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı (UNDP) işbirliğiyle, işletmeleri sel gibi afetlere ve mülteci sorunu gibi krizlere daha dayanıklı kılmak için başlatılacak Birleştirici İş İnisiyatifi (Connecting Business Initiative-CBI) programında UNDP Türkiye Ofisi Direktörü Claudio Tomasi ve TÜRKONFED Başkanı Orhan Turan’ın imza töreninin de gerçekleştirileceğini bildirdi.
Yaklaşık 300 iş insanının zirveye katılacağını, görüş ve önerilerini sunacağını söyleyen DASİFED Başkanı Faruk Ekinci, böylesi önemli toplantının Hatay’da yapılmasının ilimizdeki huzur ve barış ortamını bir kez daha gözler önüne sereceğini dile getirdi. -Mehmet ÖZGÜN-