İSDEMİR’e Tebrik Plaketi

İSDEMİR’e Tebrik Plaketi

İstanbul Sanayi Odası (İTSO) tarafından tespit edilen kriterler çerçevesinde, Türkiye’nin ilk 500 Büyük Sanayi Kuruluşu listesine girmeyi başaran, bölgemiz demir çelik sektörünün lider ve lokomotif kuruluşu, OYAK Maden Metalürji şirketlerinden biri olan İsdemir A.Ş.’ye, elde ettiği başarılardan dolayı İskenderun Ticaret ve Sanayi Odası ile Dörtyol Ticaret ve Sanayi Odası tarafından tebrik plaketi takdim edildi. Tören, geçtiğimiz Cuma günü yapıldı ve törene Dörtyol Kaymakamı Aydın Ergün, Payas Kaymakamı ve İskenderun Kaymakam Vekili Dr. Polat Kara, İskenderun Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Levent Hakkı Yılmaz, Dörtyol Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Ercan Yıldırım katıldı.

-BİZLERİ GURURLANDIRDI-
Dörtyol Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Ercan Yıldırım, yaptığı açıklamada, “İstanbul Sanayi Odası’nın 1968 yılından beri, değerlendirmeye alarak belirlediği 500 firma içerisinde, bölgemizdeki demir ve çelik sektörünün lokomotif kuruluşu İsdemir A.Ş.’nin yer almış olması bizleri oldukça gururlandırdı. İsdemir A.Ş.’nin, bölgemizdeki demir ve çelik sektörünün gelişmesine olan katkısı yadsınamaz. Elde edilen başarıdan dolayı, şahsım ve üyelerimiz adına tebriklerimizi sunuyoruz” dedi.
İskenderun Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Levent Hakkı Yılmaz da İsdemir’in, Hatay’ı zenginleştiren bir kuruluş
olduğunu, yarattığı katma değer ve üretim kapasitesiyle de bölgeye ve ülke ekonomisine önemli katkılar sağladığını belirtti.
Payas Kaymakamı ve İskenderun Kaymakam Vekili Dr. Polat Kara da konuşmasında, uluslararası kalite standartlarında pik, blum, kütük, inşaat çelikleri gibi uzun ürün üretilmesi amacıyla kurulan İsdemir’de kok – sinter – yüksek fırın – çelikhane – sürekli döküm ve sıcak haddeleme prosesleriyle üretim yapılıyor olmasını, bu ürünlerin iç piyasa
yanı sıra Güney Avrupa ve
Ortadoğu ülkeleri olmak üzere tüm dünya ülkelerine ihraç edilmesini takdir ve mutlulukla karşıladıklarını ifade etti.
KATKI İÇİN TEŞEKKÜR
Dörtyol Kaymakamı Aydın Ergün ise 1970 yılından itibaren, Doğu Akdeniz’in, demir çelik, enerji ve akaryakıt tesisleri için ayrılmış olduğunu ve aradan geçen süre zarfından bölgenin bu konuda önemli ilerlemeler kaydettiğini belirtti ve özellikle bu bölgedeki sanayi kuruluşlarının, sosyal sorumluluk projelerine olan katkılarından ötürü teşekkür etti. Oda Başkanlarının takdir plaketlerinin takdimi ardından, İsdemir A.Ş. Genel Müdürü Mesut Keyfli de konuklarına, İsdemir çalışanlarını temsil eden bir masa süsü takdim etti. -Duygu Ertaş-