Ana Sayfa Arama Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

İşkence Ederek Fuhuşa Zorlama!

Fas’tan getirilerek, pasaportları zorla

Fas’tan getirilerek, pasaportları zorla alınarak,işkence ile fuhuşa zorlan FAS’lı 3 kadın kurtarıldı.

Antakya’da 3 kişinin, yabancı kadınları işkence ederek zorla fuhuşa zorladıkları ortaya çıktı. Hatay Ahlak Polisi, Serinyol Mahallesi’ndeki operasyonda, zorla fuhuşa zorlanan 3 kadını kurtardı ve işkence ederek bu kadınları fuhuşa zorladıkları belirlenen 3 kişiyi de yakaladı.

Hatay İl Jandarma Komutanlığı, Antakya İlçe Jandarma Komutanlığı ve Göçmen Kaçakçılığı ile Mücadele Şube Müdürlüğü tarafından, insan ticareti ve uyuşturucu madde ticareti suçlarını işleyen şüphelilerin tespit edilmesi amacıyla yapılan çalışma sonucunda S.A., M.M. ve F.K. isimli, 2’si Fas uyruklu 3 kadın şahsın, Serinyol Mahallesi’nde ikamet eden ve İnsan Ticareti ve Bir Kimseyi Fuhuşa Teşvik etmek ve Yer Sağlamak suçundan kaydı olan H.Y.Ç., M.T. ve H.T. isimli şahıslar tarafından, işkence yoluyla fuhuşa zorlandığı tespit edildi. Yapılan operasyonla, 3 şüpheli; H.Y.Ç., M.T. ile H.T. adlı kişiler yakalanarak gözaltına alındı.
Operasyonda, Fas uyruklu kadınların, ülkelerinden iş bulma vaadiyle getirildikleri ve ülkeye giriş yaptıklarında da pasaportlarının alınarak uyuşturucu bağımlısı haline getirildikleri ve fiziksel şiddet uygulanarak para karşılığında fuhuş yaptırıldığı tespit edildi.
Mağdur 3 yabancı kadın, insan ticareti tanımlamasına yetkili kılınmış uzman psikolog tarafından ifadelerinin alınmasını müteakip serbest bırakılırken, şüpheliler ise sevk edildiği adli makamca tutuklanarak cezaevine teslim edildi.