İskenderun Belediyesi duyarlılığı…

İskenderun Belediyesi duyarlılığı…

Sokak Hayvanlarına Mama Desteğine Devam

İskenderun Belediyesi tarafından, sokağa çıkma yasağı sürecinde sokak hayvanlarına mama ve yem desteği artırılarak sürdürülüyor.
Sokakta yiyecek bulmakta zorlanan köpekler ve kedilere kuru mama verilmesi yanı sıra, kuşların yoğun olduğu alanlara da yem bırakılıyor. Sabahın erken saatlerinde başlayan çalışmalar kapsamında, başta parklar olmak üzere, ilçenin çeşitli noktalarına kuru mamalar bırakılıyor ve suluk kontrolleri yapılıyor. Hayvanların aç kalmaması için bol mama bırakan ekiplere vatandaşlar da teşekkür ediyor. Ekipler ayrıca, kuşların yoğun olarak bulunduğu alanlarda da yemleme yapıyor.
Koronavirüs salgını nedeniyle sokak hayvanlarının aç kalmaması gerektiği vurgulayan Başkan Fatih Tosyalı, sokak hayvanlarına yem ve su dağıtımlarını bu süre boyunca artırarak sürdüreceklerini vurguladı.
İskenderun Belediye Başkanı Fatih Tosyalı, “Olağanüstü bir süreçten geçiyoruz. Bu salgın insanların sağlığını tehdit ettiği kadar, can dostlarımızın da yiyeceğe ulaşmasını engelliyor. Bu nedenle tüm gücümüzle, onların da yanında olmaya devam edeceğiz” dedi. Mehmet ÖZGÜN