İskenderun Belediyesi’nden Gebe Okulu

İskenderun Belediyesi’nden Gebe Okulu

İskenderun’da Başkan Yardımcısı, Tıp kökenli bir Akademisyen olunca…

İskenderun Belediyesi, eğitici ve öğretici kursları yaygınlaştırıyor. İskenderun Belediye Başkan Yardımcısı Doç. Dr. Ayşe Neslin Oğuzhan Akkoca ile birlikte, anne ve adaylarına, hamilelik dönemi ve doğum sonrasına ait her türlü bilginin verilmesi amacıyla oluşturulan Gebe Okulu eğitim programının eğitimcileri Opr. Dr. Ali Yeter, Uzm. Dr. Levent Altunay, Opr. Dr. Özge Karagöz, Dyt. Bahar Tümkaya, Psikolog Esra Akın Özcan ve Uzm. Dr. Yasemen Karaca, bu eğitici ve öğretici kurslar kapsamında İskenderun Belediye Başkanı Fatih Tosyalı’yı ziyaret etti.
Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Başkan Tosyalı, “Belediye olarak, toplumun her kesimine yönelik olarak düzenlediğimiz eğitici ve öğretici kurslarımız devam ediyor. Bu çerçevede, İskenderun Belediyesi Gebe Okulu’nda, 5-6 Aralık Perşembe-Cuma 2019 saat 13:00 – 16.00’da gebelik süreci eğitimleri başlıyor. Tüm anne adayları kursumuza katılabilir” dedi.
İskenderun Belediyesi Gebe Okulu’nda, anne adaylarına; gebelikte günlük yaşam, gebelik izlemleri, rutin yapılan tetkikler, gebelikte sık karşılaşılan sorunlar ve çözüm önerileri, doğum sonrası bebek bakımı, anne adaylarının ruhsal, fiziksel ve sosyal yönden doğuma ve doğum sonrası döneme bilinçli bir şekilde hazırlanması ve desteklenmesi gibi konu başlıklarında eğitimler verilecek. -Selvi Günay-