Ana Sayfa Arama Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

İskenderun Meydan Mahallesi İmar Revizyonu Perşembe günü ele alınacak

Savaş: Tehdit-Tahrikten Çekindiğimiz İçin

Savaş: Tehdit-Tahrikten Çekindiğimiz İçin Değil, Meydan Mahallesi Halkının Menfaati İçin…

İskenderun ilçesi Meydan Mahallesi’nin imar planı sıkıntısı sürerken, hafta içinde toplanacak Büyükşehir Belediye Meclisi’nde konunun ayrıntılı şekilde ele alınması bekleniyor.

İskenderun Belediye Meclisi’nin CHP’li üyesi, Parti Sözcüsü Ali Mutlu, geçtiğimiz günlerde AKP’li Erdem Ünlüçetinkaya’nın tehditkar tavırlar sergilediğinin altını çizerek şu bilgiyi verdi:

“2 Ağustos 2022 tarihinde yapılan İskenderun Belediyesi Olağan Meclis Toplantısı’nda, Hatay Büyükşehir Belediyesi ve İskenderun Belediyesi İmar Komisyonu Başkanı AKP’li Erdem Ünlüçetinkaya, tehdit ve tahrik içeren talihsiz bir konuşma yapmıştı. Ben de Partim ve Büyükşehir Belediye Başkanımız adına cevap vererek, İskenderun’umuzun menfaatleri ile ilgili hizmet ve projeleri ivedilikle yerine getirme konusunda, her zaman olduğu gibi bugün ve yarın da elimizden geleni yapacağımızı beyan etmiştim.

Erdem Ünlüçetinkaya’nın tehdit ve tahrik konuşması ile ilgili açıklama yapan Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Doç. Dr. Lütfü Savaş ise ‘İskenderun Meydan Mahallesi ile ilgili imar revizyonunu, birilerinin tehdit ve tahrik içeren konuşmalarına pabuç bırakacağımızdan değil, Meydan Mahallesi halkının, iktidar partisinin rozetini taşıyan belediye idaresi tarafından daha fazla mağdur edilmemesi için 11.08.2022 tarihindeki Büyükşehir Belediyesi Meclisi gündemimize taşıyacağız’ demişti.

Biz, sözümüzü yerine getirdik. Sunduğumuz 11.08.2022 tarihli Büyükşehir Belediye Meclisi Olağan Toplantısı’nın 43.gündem maddesi, Meydan Mahallemizin imar planı ile ilgilidir. İskenderunlu ve Meydan Mahalleli hemşerilerime duyurulur.” -Haber/Cemil Yıldız-